Aktualności

Ostrowiec powiedział „nie” dopalaczom. Nie możemy być obojętni wobec tego problemu – uważa prezydent miasta

Na ostrowieckim Rynku odbył się specjalny koncert lokalnych wykonawców podczas, którego mocno zaakcentowano sprzeciw wobec zażywania dopalaczy. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury odbyło się pod patronatem prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego.
– Nie możemy ukrywać, że nie ma problemu dopalaczy, bo jest to zjawisko dotykające młode pokolenie, a przez to jego najbliższe otoczenie i całą lokalną społeczność- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Musimy na każdym kroku akcentować i pokazywać, jakie spustoszenie w organizmach robią tego typu środki. Chcemy docierać z informacją, jak najszerzej i to nie tylko przez szkoły, poprzez które prowadzimy szeroko zakrojoną akcję, ale również przez takie przedsięwzięcia jak dzisiejszy koncert.
Na scenie zaprezentowały się lokalne hip- hopowe składy: „Nie Dla Sławy” oraz „ERCE”, a także rockowy „Big Queens”. Całość rozpoczął dj Santo Monte oraz młodzież z klubu sportowego „Black & White”.
– Sport niech będzie alternatywą do zażywania dopalaczy- apelowała Joanna Kępa z „Black & White”. W Ostrowcu jest mnóstwo klubów sportowych, które są otwarte na młodzież, warto skorzystać z naszej oferty.
Na Rynku w piątek pojawili się motocykliści skupieni w klubie „Black Point” oraz miłośnicy starych samochodów z „Singla”, którzy też zamanifestowali swój sprzeciw. O profilaktyce i uzależnieniu od dopalaczy można było dowiedzieć się w punktach konsultacyjnych przygotowanych przez Urząd Miasta, Agencję Rozwoju Lokalnego, Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną, a także Komendę Powiatową Policji.