Aktualności

Sukces BIGQueens. Ostrowieccy muzycy podziękowali prezydentowi miasta za wsparcie

Finał Festiwalu Scyzoryków 2015 okazał się wielkim sukcesem dla zespołu BIGQueens. Ostrowieccy muzycy zdobyli pierwsze miejsca w kategoriach: Najlepszy wykonawca rock oraz Najlepszy teledysk za wideo do utworu „Na koniec świata” oraz  trzecie miejsce w kategorii Płyta.
Artyści spotkali się z prezydentem miasta Jarosławem Górczyńskim, który pogratulował im sukcesu. Natomiast muzycy podziękowali prezydentowi za pomoc i udzielone wsparcie.
– Gratuluję otrzymanych nagród i wyróżnień. To sukces Was jako zespołu, ale także ostrowieckiej sceny muzycznej, której staliście się obecnie ambasadorami – mówił podczas spotkania prezydent Jarosław Górczyński.
Grupa BIGQueens, grająca muzykę spod znaku szeroko pojętego rocka, powstała w 2012 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim z inicjatywy Sławka Checiaka i Maćka Duńca. 5 stycznia 2015 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu BIGQueens „DOKĄD”. Grupa zaprezentowała się także podczas Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane. Brali udział w wielu festiwalach m.in. na J.P Artist Festival, na Festiwalu Dobra Strona Rocka w Warszawie czy Festiwalu Rock Front w Kielcach.