Aktualności

Plenerowe Kino przyciągnęło mieszkańców na ostrowiecki Rynek

Ostrowiecki Rynek ożywa. Uruchomiona fontanna już drugi tydzień przyciąga rzesze ostrowczan. Ciekawym pomysłem okazało się również zorganizowanie rodzinnego pikniku oraz plenerowego pokazu filmów. Uroczyste otwarcie imprezy nastąpiło o godzinie 15, a wzięła w nim udział wiceprezydent miasta Marzena Dębniak.
– Serdecznie witam wszystkich, a przede wszystkim dzieci – mówiła wiceprezydent Marzena Dębniak.- Ogromnie się cieszę, że tak dużo mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego odwiedziło Rynek. To dowód na to, że największy plac w mieście w końcu zaczyna żyć. Im więcej tego typu imprez tym lepiej. W końcu największy plac w mieście jest po to, żeby coś się na nim działo, a nie jak to było w ciągu ostatnich kilku lat po to, żeby świecił pustkami. Niebawem na Rynku pojawią się mobilne place zabaw i więcej zieleni, a jesienią będą tam organizowane kiermasze – zapowiedziała wiceprezydent miasta.
Kino letnie spodobało się zarówno młodym jak i starszym ostrowczanom.  Do wieczora czekało na dzieci i dorosłych moc atrakcji, w tym konkursy, gry i zabawy. Dzień pełen wrażeń zakończyły pokazy filmowe, dla dzieci „Pingwiny z Madagaskaru” , a następnie „Skyfall” o przygodach agenta 007 Jamesa Bonda.
-Cieszę się, że impreza przyciągnęła tak wielu ostrowczan.  Jak zapowiadałem będę wspierał wszelkie przedsięwzięcia mające na celu ożywienie ostrowieckiego Rynku, Piknik Rodzinny oraz kino pod Gwiazdami doskonale wpisało się w ten scenariusz – mówi prezydent Jarosław Górczyński.
Na Piknik Rodzinny oraz Kino pod Gwiazdami zaprosili ostrowczan Bank BGŻ BNP PARIBAS oraz Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.