Aktualności

MPK ma nowego prezesa

Jarosław Kateusz z dniem 1 lipca br. objął obowiązki prezesa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przez ostatnie osiem i pół roku był on prezesem podobnej spółki w Starachowicach, a od ponad trzydziestu lat ma doświadczenie w branży komunikacyjnej.
– To świetnie przygotowana osoba do tej pracy- uważa prezydent miasta Jarosław Górczyński. Do końca bieżącego roku ma szansę na wykazanie swego zaangażowania i wcielenie w życie przedyskutowanych pomysłów.
Teraz rozpatrywane są trzy scenariusze – pierwszy związany z kontynuacją działalności w niezmienionej formie, oraz dwa w połączeniu z likwidacją i uruchomienia w to miejsce kolejnej spółki, bądź ogłoszenie przetargu na świadczenie usług komunikacyjnych.
– Ze swej strony jako miasto nie zamierzam w nieskończoność zwiększać dotacji, aby osiągnąć efekt, w którym pasażerowie- mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego będą zadowoleni z jakości świadczonych usług- mówi prezydent.
– Przejmuję spółkę w bardzo trudnej sytuacji, dlatego ważne jest przeprowadzenie restrukturyzacji, znalezienie sposobu na częściową wymianę taboru, aż wreszcie dostosowanie rozkładu jazdy pod potrzeby pasażerów – wylicza Jarosław Kateusz.
W dniu dzisiejszym prezydent wraz z przedstawicielami Rady Nadzorczej przedstawił nowego prezesa załodze MPK.