Aktualności

„Ostrowiecka Rodzina 3+” rośnie w siłę

Wszystko wskazuje na to, że w tym tygodniu poznamy kolejne lokalne podmioty, które przyłączą się do akcji „Ostrowiecka Rodzina 3+”. Na efekty rozmów pomiędzy prezydentem Jarosławem Górczyńskim, a przedstawicielami lokalnego biznesu czekają ostrowieckie rodziny wielodzietne, które z zadowoleniem przyjmują kolejne sygnały o upustach, czy promocjach dla nich skierowanych.
– Pierwszy przykład dała sieć E.Leclerc, kolejna była „Piekarnia Skalski” i ostrowiecka „Castorama”, a teraz możemy pochwalić się odzewem przedsiębiorców skupionych w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców z Ostrowca Świętokrzyskiego – wyjawia prezydent miasta Jarosław Górczyński. Mamy wstępną deklarację blisko trzydziestu firm, co potwierdził Starszy Cechu Marcin Jabłoński. O podobne wsparcie zwróciłem się do Cezarego Styczyńskiego reprezentującego Świętokrzyską Izbę Gospodarczą.
Prezydent nie kryje swego zadowolenia z tego, że program się rozwija i zdobywa kolejnych sygnatariuszy karty, co przynosi wymierne efekty dla ostrowieckich rodzin wielodzietnych. Na docenienie zasługuje również to, że do inicjatywy przystępują nie tylko handlowcy, ale również osoby świadczące usługi.
W Urzędzie Miasta rozpoczęto też prace nad uwzględnieniem nowego scenariusza w wydawaniu kart „Ostrowiecka Rodzina 3+”, którą podczas ostatniej sesji zgłosiła radna Małgorzata Krysa.
– Zwracam się z prośbą o przeniesienie punktu przyjmowania wniosków i wydawania kart dużej rodziny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej do Urzędu Miasta – interpelowała radna. MOPS bowiem kojarzy się ze świadczeniami pomocy osobom o trudnej sytuacji. Idea karty zakłada wyróżnienie i docenienie każdej rodziny, która podejmuje się większej liczby dzieci, co jest zadaniem zasługującym, na szczególne uznanie i powinno być otoczone odpowiednim prestiżem.