Aktualności

Lokalne firmy rozbudują Galerię Ostrowiec. Prezydent zaproponował ostrowieckim firmom utworzenie konsorcjum

Konsorcjum ostrowieckich firm najprawdopodobniej dokona rozbudowy Galerii Ostrowiec. To efekt cyklu rozmów zainicjowanych przez prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego, w których uczestniczyli przedstawiciele zarządcy obiektu i lokalni przedsiębiorcy.
– Nie ukrywajmy, ale Galeria Ostrowiec jest dla gminy bardzo dużym podatnikiem, wiec stąd i nam zależy na tym,  aby się rozwijała – przyznaje prezydent. To także spory pracodawca na terenie Ostrowca  Świętokrzyskiego. Zaproponowałem dlatego, aby to firmy z terenu naszego miasta zjednoczyły się i wspólnymi siłami przeprowadziły prace związane z rozbudową obiektu. Do tej pory scenariusz był inny, bowiem wybierano dużego wykonawcę, a i tak lokalni przedsiębiorcy realizowali często prace, jako podwykonawcy jeszcze kolejnego podwykonawcy.
Przedstawiciele zarządcy obiektu z First Property, w tym Head of Construction & Property Management, Phil Moore odpowiedzialny za inwestycje, żywo zainteresowali się lokalną inicjatywą.
– Teraz to lokalne firmy mają opracować odpowiednią ofertę, a od jej atrakcyjności zależy czy będą mogły wykonać prace budowlane, drogowe, czy te obejmujące montaż instalacji wodno- kanalizacyjnych. W tym przypadku nie wymagana jest procedura przetargowa, a zarządca sam zdecyduje o wyborze wykonawcy – przyznaje prezydent Jarosław Górczyński.
Galeria Ostrowiec, jedyne centrum handlowe w Ostrowcu Świętokrzyskim liczące obecnie 15.000 m2 powierzchni najmu, zostanie rozbudowane i powiększone do ponad 20.000 m2. W dobudowanej części centrum handlowego przewidziano miejsce na sklepy wielkopowierzchniowe i nowoczesny fitness.