Aktualności

Prezydent rozmawiał z władzami spółdzielni o zasadach współpracy

Za prezydentem Jarosławem Górczyńskim już dwa spotkania z cyklu tych, które odbędzie z władzami ostrowieckich spółdzielni mieszkaniowych. W pierwszym wzięła udział rada nadzorcza SM „Krzemionki”, a teraz przyszedł czas na kolejne z zarządem i radą nadzorczą Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
– Cieszę się z tych rozmów, gdyż mieliśmy okazje do zwrócenia uwagi na problemy, które mogą się niebawem pojawić na rynku spółdzielczości w Ostrowcu- mówi prezydent Jarosław Górczyński. OSM jest w świetnej kondycji, ale musi się przygotować na okres trudniejszy i owe zagrożenia wskazywałem.
Kolejny podnoszony podczas spotkania temat, dotyczył możliwości uruchomienia przez spółdzielnie mieszkaniowe rynku mieszkań na wynajem.
– Jak na razie nikt nie chce jako pierwszy rozpocząć takich działań, ale moim zdaniem trzeba zmienić statuty spółdzielni i iść tą drogą. Uważam, że jest duże zainteresowanie ze strony ostrowczan takim rozwiązaniem-  zachęca prezydent.
– Omawialiśmy zasady wzajemnych relacji wynikających z kwestii braku lokali pod eksmisje i ewentualnych odszkodowań. Udało się nam zawrzeć w tej sprawie wstępne porozumienie, które już wkrótce ma szansę wejść w życie- przyznaje Marek Zaręba, prezes Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Prezydent liczy też na dobrą współpracę z nową prezes SM „Krzemionki” Marzeną Gos, z którą rozmawiał ostatnio.
– Gmina już przekazała nam jeden lokal pod eksmisję, liczę, że do końca roku uda się otrzymać jeszcze dwa kolejne –przyznaje prezes Marzena Gos. Co do wzajemnych relacji jestem zwolenniczką stwierdzenia, że więcej da się uzyskać prośbą, a nie groźbą.
Zadaniem spotkań z władzami spółdzielni mieszkaniowych jest opracowanie mechanizmów, które zaowocują w chwili, gdy na rynku pojawią się kolejne mieszkania zaoferowane przez gminę w nowym bloku socjalnym.