Aktualności

Prezydent miasta poprowadził romatyczny koncert na koniec karnawału


W nadzwyczaj sprzyjającym terminie, bo w tzw. tłusty czwartek, na dwa dni przed Świętem Zakochanych i niecały tydzień przed końcem tegorocznego karnawału, w szczelnie wypełnionej (a nawet przepełnionej) sali kina „Etiuda”, odbył się „Koncert Walentynkowo – Karnawałowy”. Zgodnie ze sprawdzoną formułą koncertu „Kolędnicy-Wędrownicy” z 2013 roku, w wydarzeniu wzięli udział występujący na scenie ostrowieccy oficjele oraz uczniowie i nauczyciele szkół muzycznych (tym razem nie tylko z Ostrowca Świętokrzyskiego, ale również z Opatowa i Kielc). Wielopokoleniową publiczność powitał sprawdzony już przy okazji poprzedniego koncertu duet konferansjerski, który tworzyli dyrektorka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia Ewa Jurkowska – Siwiec i prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.
W pierwszej części czwartkowego koncertu zaprezentowali się gospodarze koncertu, czyli uczniowie i nauczyciele ostrowieckiej PSM w stricte romantycznym, a więc wielce stosownym do okazji repertuarze. Za aranżacje wszystkich utworów odpowiadał Szymon Pater, a na scenie pojawiali się kolejno: zespół gitarowy pod kierunkiem Dariusza Wróbla, szkolna orkiestra dęta pod dyrekcją Jerzego Kłonicy, zespół wokalny Świętokrzyskie Bemolki oraz kwartet Belcanto. Na zakończenie wszyscy wspólnie brawurowo wykonali
utwór Adiemus. W drugiej części „Koncertu Walentynkowo –Karnawałowego” wystąpili goście spoza Ostrowca Świętokrzyskiego tj. Orkiestra Akordeonowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach i złożony z utalentowanych nastolatków wokalno-instrumentalny zespół Avart z Niepublicznej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Krzyżanowskiego w Opatowie. Przed stanowiącymi finał imprezy wokalnymi prezentacjami ostrowieckich oficjeli, publiczność miała jeszcze okazję do oklaskiwania krótkiego recitalu Chóru Nauczycielskiego Coro Cantorum ubarwionego solowymi popisami Ewy Goworowskiej i Pawła Pawlika. Spośród ostrowieckich VIP-ów jako pierwszy na scenie pojawił się radny powiatowy Mariusz Wesołowski, który wraz ze swoją córką Olą wykonał instrumentalną kompozycję jego ojca, niezapomnianego Janusza Wesołowskiego. Po tym rodzinnym duecie, senator Jarosław Rusiecki solo zaśpiewał piosenkę Marka Grechuty „Będziesz moją panią”. Radnemu miejskiemu Pawłowi Celebańskiemu, który wykonał przebój Krzysztofa Krawczyka „Zatańczysz ze mną jeszcze raz”, na scenie towarzyszyli mistrzowie tańców latynoamerykańskich ze Studia Tańca Twist – Jakub Góra i Kinga Ziębora (tak jak dyrygentce Coro Cantorum Ewie Goworowskiej, która samodzielnie zaśpiewała „Moje jedyne marzenie” z repertuaru Anny Jantar). Bardzo udany występ odnotował wikariusz z parafii kolegiackiej św. Michała Archanioła ksiądz Michał Powęska, który akompaniując sobie na skrzypcach wykonał kompozycję Seweryna Krajewskiego „Wielka miłość” (pamiętaną z filmu „Uprowadzenie Agaty”). Utwór zadedykował obecnym na sali swoim rodzicom, którzy w Walentynki obchodzili kolejną rocznicę ślubu. Owacje zgarnął także wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Grigor Szaginian, który dwukrotnie (w tym raz na bis) śpiewał przebój Ałły Pugaczowej „Milion ałych roz”, po czym wręczył efektowny bukiet akompaniującej mu żonie Karine Owsepian (nauczycielka klasy fortepianu w ostrowieckiej Państwowej Szkole Muzycznej). Na zakończenie koncertu Ewa Jurkowska – Siwiec (tym razem już bez prezydenta Jarosława Górczyńskiego, ale za to ze swoimi uczniami) wykonała piosenkę „Ile wieczorów mam czekać na ciebie” z repertuaru Tercetu Egzotycznego, a po nich szkolna orkiestra zagrała klasyczny „Walc Barbary” z filmu „Noce i dnie”.
Koncert wspólnie zorganizowały dwie instytucje: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia i Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.