Aktualności

Zaprzysiężenie na prezydenta miasta

Podczas uroczystej sesji nadzwyczajnej, która odbyła się w czwartek w Urzędzie Miasta, Jarosław Górczyński został zaprzysiężony na prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Z rąk przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej Tomasza Wójcika odebrał zaświadczenie o wyborze, a następnie złożył ślubowanie. Jako pierwsza gratulacje w imieniu swoim oraz radnych złożyła przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda – Dudek, życząc owocnej współpracy z radą.
Wyjątkowym momentem na czwartkowej sesji była obecność ustępującego prezydenta miasta Jarosław Wilczyńskiego, który gratulując zauważył, że potrzeba było ponad 20 lat demokracji, by w Ostrowcu Świętokrzyskim odchodzący z tego stanowiska prezydent witał swego następcę. Nowy prezydent otrzymał w prezencie pióro Watermana, z życzeniami by służyło do podpisywania jedynie dobrych dla naszego miasta umów.
Prezydent Jarosław Górczyński w zwięzłym wystąpieniu podziękował wyborcom za zaufanie i zapowiedział, że chce być prezydentem wszystkich mieszkańców. Zwrócił się do radnych z prośbą o merytoryczną współpracę i rozważne decyzje. Poinformował również, że swoje expose przedstawi 10 grudnia na najbliższej sesji Rady Miasta, a w ciągu kilku kolejnych tygodni powoła wiceprezydenta.