Aktualności

EUROPEJSKI TYDZIEŃ AUTYZMU

Poseł Jarosław Górczyński uczestniczył w akcji dotyczącej propagowania wiedzy na temat autyzmu w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Akcję zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno  – Wychowawczy w Ostrowcu Św.  oraz rodzice dzieci dotkniętych tą chorobą.

W szkole zorganizowano niezwykle efektowne przedstawienie z udziałem dzieci z autyzmem, scenariusz zaś powstał pod okiem rodziców. „Bardzo się cieszę, że zostałem zaproszony do udziału w tym ważnym przedsięwzięciu – powiedział poseł Jarosław Górczyński. – Miałem okazję obserwować ile wysiłku w przygotowanie tego wydarzenia włożyły dzieci i ich rodzice. Wyszło naprawdę wspaniale – wielkie brawa. Będę wspierał takie inicjatywy”.  Od posła Jarosława Górczyńskiego do uczestników akcji trafiły polskie jabłka.

Problem autyzmu z roku na rok staje się coraz większy. Obecnie u 1 na 91 dzieci ( na początku lat 90-tych  było to 1 na 10000 dzieci ) przed ukończeniem 3 roku życia pojawia się autyzm. Oznacza to, że chory postrzega i odczuwa świat zupełnie inaczej niż my. Inaczej widzi, inaczej słyszy, czym innym jest dla niego dotyk. Często zaburzony jest również węch, smak, równowaga. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że tego typu wydarzenia przyczynią się do zrozumienia bardzo istotnego problemu jakim jest życie z autyzmem.