Aktualności

ŚWIĘTO OSTROWIECKICH AMAZONEK

15 – lecie działalności świętował Ostrowiecki Klub “Amazonka”. W imieniu posła Jarosława Górczyńskiego życzenia złożyła asystentka Agnieszka Rogalińska. Na ręce prezes Stowarzyszenia p. Danuty Ogórek trafił list gratulacyjny od Jarosława Górczyńskiego.

“Serdecznie dziękuję za zaproszenie na Jubileusz Amazonek. Niestety obowiązki wynikające z pełnienia mandatu posła nie pozwalają mi na wzięcie udziału w tej wspaniałej uroczystości. Całym sercem jestem jednak z Paniami.

Swoją radością życia Amazonki zarażają innych, dając przykład, niezłomności charakteru po przebytym raku piersi i mastektomii. Spotykają  się i zanoszą uśmiech oraz radość setkom kobiet, które potrzebują  wsparcia, zwłaszcza w pierwszym okresie choroby. Przecież nikt tak nie wesprze chorej na raka piersi, jak kobieta która przeżyła tę chorobę.

Wszystko, co udało się Stowarzyszeniu dokonać w ciągu 15 lat działalności to dzieło wielu wspaniałych kobiet, które walcząc z chorobą chciały także pomóc innym. Jesteście więc Panie bohaterkami codzienności, dajecie nadzieję i wiarę, potraficie tą wiarą góry przenosić, dzielicie się swoim doświadczeniem podtrzymując innych na duchu. To Wy niezłomnie powtarzacie, że rak to nie wyrok.

Od lat współpracuję ze Stowarzyszeniem Ostrowiecki Klub „Amazonka” i staram się wspierać jego działania. Dziś życzę wszystkim Paniom zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Często życząc komuś zdrowia nie zastanawiamy się nad istotą tego życzenia. Myślimy, że to banał. Tak nie jest. Zdrowie jest najważniejsze! Proszę przyjąć również życzenia wszelkiej pomyślności, siły do przezwyciężania trudności oraz sprawdzonych  i wiernych przyjaciół.     

Gratuluję Jubileuszu i życzę wszystkim udanego świętowania. Z wyrazami szacunku Jarosław Górczyński”