Aktualności

Zebranie rady osiedla “Ludwików”

Podczas corocznego zebrania rady osiedla „Ludwików” mieszkańcy poruszyli bardzo ważną kwestię kolejnego odcinka ulicy Zagłoby. Na ich pytania odpowiadał poseł Jarosław Górczyński.

Po zakończeniu IV etapu ulicy Zagłoby w sierpniu tego roku, trzeba będzie pomyśleć o kolejnym- piątym etapie- który już całkowicie wyprowadzi ruch ciężkich samochodów z miasta.

Już kilka tygodni temu, poseł Jarosław Górczyński zadeklarował, że będzie lobbował na rzecz dokończenia tej budowy i to ze środków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest jej właścicielem.

Ostatnio dyskutowano na ten temat na zebraniu sprawozdawczym rady osiedla „Ludwików”. Mieszkające w okolicach tej ulicy osoby chciały wiedzieć, jakie kroki są w tej sprawie podejmowane.

– Mieszkańcy tej dzielnicy mają największą świadomość, jak będzie wyglądał wyjazd z posesji przy Zygmuntówce w momencie, gdy będą na nią zjeżdżać transporty- mówi poseł Jarosław Górczyński.- Dlatego odbyłem rozmowę z dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach Ewą Sajor. Czekam teraz na oficjalną odpowiedź, a równocześnie prowadzę rozmowy w Warszawie z posłem Piechocińskim- wiceprzewodniczącym sejmowej komisji infrastruktury. W warszawskiej GDDKiA lobbujemy za tym, aby piąty odcinek Zagłoby został wpisany na listę centralnych inwestycji i był finansowany z pieniędzy tej jednostki.