Praca w sejmie

W wyborach do Sejmu RP 9 października 2011 roku uzyskałem mandat posła na Sejm VII kadencji. Startowałem z list Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe, uzyskując 4814 głosów. Jeszcze w tym samym roku otworzyłem Biuro Poselskie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

8 listopada 2011 roku złożyłem ślubowanie. W czasie niespełna czteroletniej kadencji 123 razy zabierałem głos na posiedzeniach Sejmu. Od samego początku kadencji należałem do Komisji Spraw Zagranicznych, oraz do Komisji ds. Unii Europejskiej a także do Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki, gdzie pełniłem funkcję wiceprzewodniczącego.

Złożyłem 124 interpelacje, 9 zapytań i pytań, oraz dwa razy wygłosiłem oświadczenia. Brałem udział w prawie 95 % procent głosowań.

Ze wszystkimi tymi materiałami można zapoznać się na stronie internetowej www.sejm.gov.pl

Jako poseł zabiegałem o rozwiązanie problemu odwróconego VAT-u, który dotykał wyjątkowo dotkliwie polski przemysł hutniczy, tak blisko związany z Ostrowcem Świętokrzyskim. Od początku swojej pracy w sejmie zabiegałem także, o utworzenie ośrodka egzaminowania kierowców kat. A i B w Ostrowcu Świętokrzyskim.