Aktualności

Powstanie kolejne nowoczesne osiedle

Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, prezes zarządu OTBS Sp. z o.o. Wojciech Wójcik oraz dyrektor ds. technicznych w OTBS Sp. z o.o. poinformowali o rozpoczęciu realizacji kolejnego, nowoczesnego osiedla mieszkaniowego.  Z inicjatywy Prezydenta Miasta na ul. Hubalczyków powstać ma zamknięte osiedle składające się z trzech budynków, które będzie miało możliwość potencjalnego zwiększenia się o kolejne w przyszłości.

Podczas prezentacji dotyczącej planowanej realizacji wypowiedział się Prezydent Miasta.

OTBS Sp. z o.o swoimi działaniami pokazał, że jest sprawdzonym graczem na rynku budownictwa deweloperskiego. Ze strony nabywców mamy natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim niegasnące zainteresowanie inwestycjami związanymi z budownictwem mieszkaniowym.

Planując budowę osiedla na ul. Hubalczyków, wzięliśmy pod uwagę korzystanie z istniejącej już infrastruktury w tej części miasta oraz zabudowy, w której znajduje się m.in. przedszkole, szkoła, plac zabaw oraz sklepy. Dzięki temu, przy zmniejszeniu kosztów uzyskamy atrakcyjny punkt w zabudowie miasta dla ostrowczan, a także osób z sąsiednich gmin i powiatów.

I etap inwestycji obejmie budowę pierwszego, 1-klatkowego, podpiwniczonego, 7-kondygnacyjnego (piwnice, parter i 5 pięter) budynku mieszkalnego, w którego przestrzeni znajdzie się 30 mieszkań o metrażu od 35 m2 do 59 m2. Oprócz klatki schodowej, komunikacje pomiędzy poziomami ułatwi winda.

Kolejne budynki na osiedlu mają mieć po 30 mieszkań każde w atrakcyjnych metrażach, poszukiwanych na rynku mieszkań deweloperskich. Nawet najmniejsze kawalerki o powierzchni 35 m2 będą miały wyodrębnioną sypialnię, a najobszerniejsze lokale o powierzchni 59 m2 będą posiadały dwie oddzielne sypialnie.

Jest to kolejna inwestycja powstająca pod sztandarem Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.. W swoim portfolio spółka posiada wiele osiedli mieszkaniowych cechujących się nowoczesnością oraz zaspokajaniem potrzeb mieszkaniowych swoich klientów. Wśród nich można wymienić Osiedle Merkury w sąsiedztwie ulicy Kopernika, Osiedle Tęczowe przy ulicy Pogodnej oraz bloki przy ulicy Władysława Sikorskiego 49 oraz 51.