Aktualności

Zmodernizowany park linowy na Gutwinie jest już otwarty

Zmodernizowany park linowy na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego Gutwin jest już otwarty. Prace podyktowane były potrzebą gruntownego remontu po latach eksploatacji parku i poprawią bezpieczeństwa korzystających z tej formy rozrywki.

Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński udał się z wizytą gospodarską na teren świeżo odnowionego obiektu.

Dokładamy starań by letnie atrakcje oferowane przez miasto nie odchodziły w zapomnienie po kilku sezonach. Odnawiamy je, poprawiamy ich poziom bezpieczeństwa, by regularnie mogły prezentować sobą znacznie lepszą jakość– powiedział Prezydent Miasta.

Oddano do użytku dwie odnowione trasy dostosowane dla najmłodszych oraz tych, którzy rozpoczynają przygodę z parkami linowymi. Na trasie zielonej w miejscu zdemontowanej przeszkody “Skrzynki” pojawiła się przeszkoda “Sanki”. Wśród prac wymieniono również uszkodzoną siatkę na trasie, również będącą przeszkodą  oraz dokonano naprawy 9 platform. Dłuższa trasa niebieska również uzyskała przeszkody: “Obręcze i belki”, “Linoskoczek”, “Linki V”, które wymieniły wcześniejsze oraz dodano do niej przeszkody “Ramki” i “Wiszące ścianki”

Dodatkowo uporządkowano zieleń oraz m.in. dokonano przeglądu i napraw sprzętu użytkowanego na terenie parku linowego.

W planach jest wykonanie kolejnej trasy mini przeznaczonej dla dzieci do 6 roku życia, a także boiska do gry w bule. Obok rowerków wodnych oraz kajaków pojawią się deski do pływania typu SUP – Stand up paddle, w których wiosłuje się na stojąco. Stanowią one atrakcyjne połączenie kajakarstwa i surfowania.