Aktualności

Spotkanie z pracownikami administracyjnymi szkół i przedszkoli

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński spotkał się z pracownikami obsługi administracyjnej szkół i przedszkoli miejskich. To już kolejne tego typu zebranie odbywające się corocznie od kilku lat. Tym razem gospodarzem spotkania była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim

To jak szkoły wyglądają, jak przyjazne są dla uczniów, jak sprawnie prowadzona jest dokumentacja to Państwa zasługa. Jesteście pracownikami szkół, którzy na co dzień wykonują potężną pracę. Pracę, którą nie każdy dostrzega, docenia, a która jest absolutnie niezbędna. Dlatego dziś chciałbym Wam uroczyście podziękować.

Nie zaprosiłbym Państwa również tylko po to, aby powiedzieć dziękuję. Moje dziękuję podparte będzie konkretami, dlatego wydałem dyspozycję dla dyrektorów szkół, którzy na co dzień z Państwem pracują, aby wytypowali osoby, które zapracowały na specjalne wyróżnienie.

Tak jak nauczyciele mają swoje święto, tak i pracownicy sfery samorządowej mają swoje. Mam świadomość, że w mało których miastach w ogóle zauważa się pracowników administracji pracujących w szkołach i jednostkach. Ja mam jednak świadomość, jak ważnym ogniwem miejskiego łańcucha jest Państwa praca.

Dlatego chciałbym podziękować, pogratulować i prosić o dalsze wysiłki na rzecz stałej poprawy warunków edukacyjnych dla najmłodszych ostrowczan – powiedział na uroczystości Prezydent Miasta.

Pracownicy dodatkowo nagrodzeni zostali również jednorazową premią okolicznościową.