Aktualności

Oficjalne obchody Dnia Strażaka

W imieniu Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w oficjalnych obchodach Dnia Strażaka oraz 30 – lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej, udział wziął Wiceprezydent Miasta Piotr Dasios. Uroczystości miały miejsce w jednostce Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dzień ten był okazją do wręczenia odznaczeń, awansów i nagród dla strażaków oraz przekazania decyzji o włączeniu OSP Momina i OSP Bałtów do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego.

Od początku, każdego dnia, nierozłącznym elementem Państwa służby jest poświęcenie swojego zdrowia, a nawet życia w trosce o drugiego człowieka. Trudne
i odpowiedzialne decyzje towarzyszą każdej akcji ratowniczo-gaśniczej. Mimo zagrożeń
w zawodzie strażaka, prezentowany przez Państwa profesjonalizm zaprowadził Państwową Straż Pożarną wysoko w rankingu zaufania społecznego. Nie inaczej jest w naszym mieście
i powiecie, z czego możecie być Państwo dumni. Chciałbym również życzyć wysokiego docenienia pracy strażaków przez organy władzy państwowej.

W imieniu mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego chcę podziękować strażakom Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej za bohaterstwo jakim naznaczony jest Państwa zawód w nierównej walce z żywiołem ognia. Pragnę również życzyć Państwu bezpiecznych powrotów z akcji oraz niesłabnącego zaangażowania w pełnione obowiązki – powiedział, w imieniu Prezydenta Miasta, Wiceprezydent.

Na uroczystości obecny był Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Grzegorz Rajca, a także m.in. Poseł RP Andrzej Kryj, Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak, Radna do Sejmiku Wojewódzkiego Magdalena Zieleń, Przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak, burmistrzowie i wójtowie z powiatu ostrowieckiego oraz przedstawiciele instytucji współpracujących ze strażą pożarną.