Aktualności

Ślubowanie uczniów klas pierwszych Technikum ZDZ w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Opatowie

W niecodziennej uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych mundurowych i niemundurowych Niepublicznego Technikum im. T. Kościuszki w Ostrowcu Świętokrzyskim i Niepublicznego Technikum im. Gen. Władysława Andersa w Opatowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach uczestniczył Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

– Dziś na ostrowieckim Rynku, chcę się zwrócić do zebranych uczniów. Pragnę, byście jako absolwenci szkoły, mieli poczucie dobrze wybranego kierunku kształcenia w technikum, które zapewniło profesjonalizm nauczania i dobry start w dorosłe życie.

Gratuluję kadrze 75 – letniej tradycji istnienia stowarzyszenia oraz życzę, by oferta szkół dynamicznie zaspokajała obecne i przyszłe potrzeby rynku pracy. Pragnę również życzyć, by każdy kolejny rok potwierdzał potrzebę istnienia tak profesjonalnych placówek oświatowych, jakimi  są szkoły ZDZ – powiedział Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński

Po mszy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim uczestnicy przebyli niemal 2 kilometry w kierunku Rynku, gdzie odbyła się główna uroczystość.

Publiczność podziwiać mogła m.in. pokaz musztry paradnej, koncert Orkiestry Wojskowej z Radomia i zespołu Aplauz z Krasocina oraz pokaz sprzętu wojskowego. Podczas spotkania, Chorągiew Ziemi Sandomierskiej zaprezentowała też pokaz historyczny.

Po uroczystościach na Rynku, w Ostrowieckim Browarze Kultury świętowano 75-lecie ZDZ i 30-lecie  istnienia szkół niepublicznych.