Aktualności

Wyruszyła ciężarówka z darami dla miasta partnerskiego Biała Cerkiew

W sobotę z Ostrowca Świętokrzyskiego w trasę wyruszyła ciężarówka z pomocą humanitarną dla miasta partnerskiego Biała Cerkiew. Dary to efekt działania miasta oraz osób prywatnych. Zgodnie z wolą Gennadija Dykiego, Mera Białej Cerkwii, w transporcie znajdują się: środki opatrunkowe,  jedzenie, apteczki medyczne, lornetki i krótkofalówki.

– Pełna ciężarówka wyjechała dziś na Ukrainę, na Białą Cerkiew. Transport pełen darów (konkretnych i potrzebnych) z wielu stron. Zarówno tych z miasta jak i wielu osób prywatnych. Kolejny transport, bo dary z ostrowieckiego PCK już z naszego miasta wyjeżdżały.

Ten transport zostanie na Ukrainie odebrany przez służby Mera Białej Cerkwii – naszego miasta partnerskiego.

W następnej kolejności odbierzemy i oczywiście zaopiekujemy się grupą ok. 20 dzieci z naszego miasta partnerskiego wraz z opiekunami – powiedział Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.