Aktualności

Koncert z okazji Dnia Kobiet w Ostrowcu Świętokrzyskim

Jak co roku Prezydent Miasta Jarosław Górczyński zaprosił ostrowczanki na koncert z okazji Dnia Kobiet.  Tym razem sceną zawładnęła muzyka poważna z lekką dozą humoru. Gwiazdą wieczoru był Waldemar Malicki z koncertem pt.: „Naga prawda o klasyce”, występ ten był niekonwencjonalną, bo humorystyczną interpretacją najwybitniejszych kompozytorów muzyki klasycznej. Abstrakcja, inteligentny humor oraz dystans do samego siebie i świata  charakteryzowały zespół na scenie. Koncert odbył się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, która zapełniła się świętującymi Paniami oraz towarzyszącymi mężczyznami. Miłym akcentem było rownież wręczenie przez chłopców bukietów dla pań. Kwiaty w kolorze żółto-niebieskim  miały symbol wymowny, który podkreślał naszą solidarność z narodem ukraińskim, który przeżywa tragedię wojny.

Ze sceny popłynęły życzenia dla Pań.

– Życzę wszystkim Paniom dużo radości, żeby zawsze na Waszych twarzach gościł uśmiech. Niech towarzyszy Wam życzliwość, zrozumienie oraz by każdy dzień był Waszym świętem. Pragnę również życzyć samych szczęśliwych chwil i pięknego koncertu.

Powiem półżartem, że bycie kobietą to bardzo trudna sprawa, bo zdane jesteście Panie na ciągłe zadawanie się z mężczyznami – powiedział Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Podczas koncertu zorganizowana została zbiórka pieniężna przez Polski Czerwony Krzyż na rzecz uchodźców z Ukrainy.