Aktualności

Podpisano umowę na dostarczenie nowych autobusów zeroemisyjnych

Na dzisiejszej konferencji w budynku powstającej nowej bazy Miejskiego Zakładu Komunikacji podpisano umowę pomiędzy Miastem Ostrowcem Świętokrzyskim a firmą MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. na dostawę 8 egzemplarzy fabrycznie nowych autobusów miejskich zeroemisyjnych o napędzie elektrycznym. Nowe wozy komunikacji miejskiej będą niskopodłogowe, jednoczłonowe o długości 12 metrów.

Oprócz tego kontrakt przewiduje budowę zaplecza technicznego w postaci montażu 5 stacji ładowania zajezdniowego i jednej stacji transformatorowej. Przeszkolonych zostanie również 20 kierowców oraz 10 mechaników w zakresie obsługi pojazdów zeroemisyjnych.

Kontrakt jest wart ponad 20.300.000 złotych brutto i ma zostać zrealizowany do 28 stycznia 2023 roku.

– Powstająca baza spółki miejskiej MZK oraz zakup nowych autobusów zeroemisyjnych będzie nową jakością komunikacji miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest to jedna z wielu inwestycji miejskich w spółkę komunikacyjną w naszym mieście. Zakontraktowaliśmy już 9 pojazdów z napędem diesla, 6 z napędem hybrydowym, w tej chwili podpisaliśmy kontrakt na pierwszą pulę  autobusów elektrycznych, będą jeszcze kolejne. Dzięki racjonalnemu podejściu udało nam się wynegocjować naprawdę dobre ceny w porównaniu do innych miast – powiedział Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Osobą podpisującą umowę ze strony firmy MAN Truck & Bus Polska Spółka z o.o. była pełnomocnik Pani Małgorzata Durda.

Cieszę się, że jesteśmy zwycięzcami tego postępowania przetargowego. Jestem pewna, że wywiążemy się z terminu dostawy, co więcej będziemy chcieli te autobusy dostarczyć Państwu jeszcze w tym roku. Miło nam, że to także kolejny kontrakt i jesteśmy w Ostrowcu Świętokrzyskim, by po raz kolejny  podpisać umowę. Jestem pewna, że mieszkańcy będą zadowoleni z wyboru.