Aktualności

Konferencja prasowa o bezpiecznych przejściach dla pieszych

Na konferencji prasowej Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński podzielił się z dziennikarzami wiadomością o przegłosowaniu na 58. nadzwyczajnej sesji Rady Miasta uchwały o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Ostrowieckiemu w wysokości 115 913,25 złotych, co stanowi 50% wkładu własnego powiatu w inwestycję. Pieniądze mają zostać spożytkowane na przebudowę czterech przejść dla pieszych na drogach powiatowych. Będzie to istotny krok w zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu mieszkańcom na ruchliwych ulicach: 11 Listopada, Iłżeckiej,Jana Samsonowicza i Alei Jana Pawła II, na których dochodziło w przeszłości do niebezpiecznych incydentów drogowych z pieszymi.

Miasto samodzielnie wybudowało już cztery aktywne przejścia dla pieszych, które ostrzegają sygnałami kierowcę o obecności pieszego na pasach.

– Miasto wybudowało już na swój koszt cztery aktywne przejścia na ulicach: Nowe Piaski, Miodowej, Henryka Sienkiewicza oraz Ostrowieckiej. Zlecone zostały kolejne trzy aktywne przejścia dla pieszych, które maję zostać odebrane w maju i czerwcu tego roku. Zostaną rozmieszczone na ulicach: Leona Chrzanowskiego, Wspólnej i Okólnej – powiedział Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Prezydent Miasta wypowiedział się także o prowadzonym przetargu na zagospodarowanie przestrzeni przy budynku R1, na terenie kompleksu Ostrowieckiego Browaru Kultury.

Włodarz miasta podzielił się także informacjami o czekających w niedługim czasie utrudnieniach w ruchu drogowym spowodowanych wieloma inwestycjami w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Niedługo mogą pojawić się utrudnienia na ul. Opatowskiej. Związane jest to z inwestycję Kieleckiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o charakterze centralnym, za ponad 50 milionów złotych. Budowa w ramach tego przedsięwzięcia ronda u zbiegu ulicy Opatowskiej i Wąwozy oraz prace drogowe przy węźle Mostowa – Zygmuntówka mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Gdy tylko pogoda się poprawi odżyją prace drogowe na przebudowywanym głównym połączeniu drogowym do tak zwanej trzeciej bramy huty. Wtedy też znów zapełnią się pracownikami inwestycje przy ulicy 11 listopada i  Jana Samsonowicza oraz na ulicach: Czerwonego Krzyża, Szeroka i Rynek.  Przed wakacjami być może zostanie rozstrzygnięty przetarg dotyczący rozbudowy drogi numer 754 na odcinku ul. Aleja 3 Maja – Denkowska – Mieczysława Radwana do ulicy Aleja Jana Pawła II. Minimum 2 – letnie prace na tym odcinku wiązać się będą ze zburzeniem starego i wybudowaniem nowoczesnego mostu na rzece Kamiennej, który wyłączony będzie na około rok. Na miejscu skrzyżowania ulic: Okólnej, Denkowskiej i Juliusza Słowackiego powstanie wtedy też rondo turbinowe. Tutaj wielce pomocnym będzie stworzony przez miasto nowy łącznik ulicy Furmańskiej z Jana Chrzanowskiego, który rozładuje ruch drogowy. Dzielę z Państwem tymi informacjami, by mieszkańcy i goście naszego miasta mieli czas by zaplanować sobie alternatywne drogi. Gdy prace się zakończą, nasze miasto uzyska piękna wizytówkę dla przyjezdnych – dodał Prezydent Miasta.