Aktualności

Wsparcie dla ostrowieckiej uczelni

Okrągłą rocznicę 25 lat funkcjonowania i kształcenia młodych ludzi obchodziła ostrowiecka uczelnia wyższa. Tak wyjątkowy jubileusz został połączony z inauguracją roku, który ze względu na duże zainteresowanie kierunkiem pielęgniarstwa może okazać się wyjątkowym pod względem rekrutacji.

Z okazji jubileuszu i aby podkreślić zaangażowanie samorządu gminnego w rozwój szkolnictwa wyższego na terenie miasta i powiatu, Prezydent Miasta Jarosław Górczyński podjął decyzję o wsparciu uczelni dotacją celową na zakup sztandaru.

Miło jest mieć świadomość, że wspólnie budujemy markę Ostrowca Świętokrzyskiego, jako miasta otwartego na edukację, w którym można zdobyć kompleksowe i dobre wykształcenie niemalże od kołyski po studia magisterskie. – podkreślił podczas uroczystości prezydent. Mam nadzieję, że sztandar na którym znajduje się również herb Ostrowca Świętokrzyskiego będzie poszanowany, zadbany i przekazuję go w dobre ręce. Życzę Państwu samych sukcesów, dobrej współpracy z autorytetami świata nauki dla dobra Państwa studentów, którymi często są mieszkańcy miasta, które mam przyjemność reprezentować.

Obecny podczas uroczystości rektor Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości dr Paweł Gotowiecki uroczyście poprzysiągł strzec sztandaru i traktować ten piękny symbol z należytą estymą.