Aktualności

Uczniowie wrócili wreszcie do ostrowieckich szkół

Uroczystsza inauguracja nowego roku szkolnego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się w PSP nr 5. Uczniów klas 1 – 3 tej placówki przywitał gospodarz miasta prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

– Po ponad rocznej przerwie mamy wreszcie możliwość otwarcia naszych szkół dla uczniów. Stojąc tutaj widzę zadowolenie na twarzach zarówno uczniów, rodziców i nauczycieli. Pragnę podziękować kadrze pedagogicznej, wszystkim nauczycielom za przygotowanie placówki na nadchodzący rok szkolny,
a także życzyć uczniom normalnej, stacjonarnej nauki. Miasto Ostrowiec Świętokrzyski inwestuje
w oświatę, bo jest to inwestycja, która w dłuższej perspektywie zawsze się zwraca. Młodzież to nasza wspólna przyszłość. Stąd nie ustajemy w realizacji dotąd już realizowanych programów.  Będziemy inwestować w dodatkowe zajęcia matematyki i z przedmiotów humanistycznych, a także z plastyki. Będziemy nadal inwestować w zajęcia dodatkowe z języków obcych, akurat szkoła numer 5 wiedzie prym w tym obszarze. Będziemy inwestować w naszych najlepszych uczniów, stąd chcemy aby nauczyciele którzy pokażą swoich wychowanków olimpijczyków, dalej dostawali ekstra 1000zł do pensji. Chcemy też rozszerzać stypendia dla najzdolniejszych uczniów. Już w tym roku po raz pierwszy miasto przeznaczyło 100 tysięcy na 10 stypendiów dla 10 najlepszych uczniów Ostrowca Świętokrzyskiego i w połowie września takie stypendia powinny być przyznane. Ostrowiecka oświata jest w dobrej kondycji i będziemy o nią dbać. Tylko w te wakacje przeznaczyliśmy ponad 2mln zł na remont wszystkich naszych ośmiu placówek i ośmiu przedszkoli – mówi prezydent Jarosław Górczyński.

Prezydent Jarosław Górczyński zapowiedział kolejne inwestycje w PSP nr 5. Głos zabrała także dyrektor PSP 5 Marta Dobrowolska- Wesołowska.

–  Jestem szczęśliwa, że szkoła wróciła na właściwe tory bo bez uczniów szkoła nie istnieje. Szkoła to ludzie, nie budynki, nie ściany, o które bardzo dbaliśmy przez ten czas nauki zdalnej. Za co bardzo dziękuję Panu prezydentowi, ponieważ umożliwił nam to, aby zadbać o stronę wizualną szkoły i ją wyposażyć. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem dumna z tego, że wszystkie sale w naszej szkole są wyposażone w sprzęt medialny, a tak nie było. Teraz mamy ekrany, monitory interaktywne, rzutniki, mamy wszystko co jest potrzebne do tego, aby prowadzić zajęcia w odpowiedni sposób dla naszych uczniów, jak oni tego oczekują. Jestem dumna z naszych uczniów, nauczycieli, z tego wszystkiego co udało nam się tutaj w ciągu ostatniego roku zrobić. Utworzyliśmy 4 klasy pierwsze, czyli 98 osób  w tym momencie, jesteśmy dumni bo najwięcej ze wszystkich szkół. Będziemy dbać o poziom wykształcenia naszych uczniów, to jest dla nas najwyższym priorytetem- stwierdziła Pani dyrektor.

Pani Dyrektor zaznaczyła, że w razie nieoczekiwanych zmian szkoła jest bardzo dobrze przygotowana na nauczanie zdalne, poprzez rozbudowane procedury, które mogą być wdrożone w ciągu jednego dnia.

Prezydent miasta, wspólnie z dyrektor PSP nr 5 oraz pierwszoklasistami posadzili symboliczne drzewo.