Aktualności

Złote i Diamentowe Gody w ostrowieckim USC

W sobotnie popołudnie w Pałacu Ślubów w Ostrowcu Świętokrzyskim stawiło się sześć par świętujących zacne rocznice długoletniego pożycia małżeńskiego. Ze względu na wytyczne epidemiczne uroczystości zostały podzielone na dwie tury. Prezydent miasta Jarosław Górczyński złożył parom serdeczne życzenia oraz wręczył jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadawane przez prezydenta RP oraz statuetki w kształcie serca jako symbolu wiecznej miłości i szacunku.

W pierwszej turze medale i dyplomy z okazji 50-tej rocznicy ślubu odebrali Państwo Aleksandra i Ireneusz Drachowie oraz Maria i Zygmunt Przysiwkowie, którzy tak naprawdę swoje jubileusze w rodzinnym gronie świętowali odpowiednio dwa lata i rok temu. Natomiast w drugiej turze  Diamentowe Gody, czyli 60 lat małżeństwa obchodzili Franciszka i Edward Giezowie, a Złote Gody Irena i Ireneusz Laskowscy, Halina i Czesław Mikłaszowie oraz Grażyna i Henryk Radkiewiczowie.

– Rocznice ślubów bywają obchodzone przez małżonków na równi z urodzinami i imieninami – radośnie. W istocie jest to święto, święto miłości, zaufania, wyrozumiałości i wzajemnego oddania, ale dziś Wasze osobiste święto, Wasza małżeńska codzienność, pracowitość, trud i poświęcenie stają się sprawą wagi państwowej – podkreślał prezydent miasta Jarosław Górczyński.