Aktualności

Ostrowiec pełen życia. Udany Dzień Dziecka – rozstrzygnięcie konkursu, pokazy, sportowe emocje oraz zabawy sensoryczne

W tym roku ostrowieckie obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się już w weekend, by potrwać, aż do wtorku. Składało się na nie wiele ciekawych wydarzeń i atrakcji, które organizatorzy zaplanowali w różnych częściach miasta, w tym na Rynku, Gutwinie, Rawce i w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, a przede wszystkim na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury. To tam bardzo chętnie dzieci i młodzież uczestniczyła w interesujących pokazach oraz artystycznych warsztatach.

W OBK – u odbyło się również podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu „Ostrowiec pełen życia”, w ramach którego ostrowczanie mieli zadanie napisać tekst letniej piosenki o mieście. Na konkurs wpłynęło blisko 60 prac, z których jury wskazało dwa zwycięskie teksty. Ich autorami są Julia Tłuczkiewicz oraz Wojciech Socha. Przyznano również po dwa drugie i dwa trzecie miejsca, a pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

– Świętujemy dzisiaj dzień dziecka oraz rozstrzygnięcie konkursu na tekst piosenki promującej nasze miasto. Miło się te daty złożyły tak dla nagrodzonych, jak i dla mnie. Serdeczne gratulacje i życzenia wszystkiego najlepszego dla każdego kto nosi w sobie choćby cząstkę dziecka – mówił w trakcie podsumowania konkursu prezydent miasta Jarosław Górczyński.