Aktualności

Jarosław Górczyński z tytułem najlepszego włodarza. „Perły Samorządu 2021” rozstrzygnięte

Podczas zorganizowanej w środę jeszcze w trybie online prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński został okrzyknięty „Najlepszym Włodarzem” w kategorii miast do 100 000 mieszkańców. Jednocześnie w tym samym plebiscycie, czyli  „Perły Samorządu 2021” organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna” oraz Miasto Gdynia Ostrowiec Świętokrzyski zdobył wyróżnienie.

Sukces Jarosława Górczyńskiego to uznanie za ciężką pracę na rzecz naszego miasta. To także ogromne wyróżnienie dla Ostrowca Świętokrzyskiego i jego mieszkańców.

Do udziału w plebiscycie zostały zaproszone wszystkie samorządy, a o wynikach zdecydowała kapituła konkursu. Oceniane były działania w 2020 roku, a zwłaszcza te które były podejmowane w obliczu pandemii.

– Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie i wskazanie mnie jako lidera- mówił podczas relacji online prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – W dzisiejszych czasach nie jest łatwo brać odpowiedzialność i wskazywać kierunki rozwoju. Jednak mimo przeszkód trzeba podejmować odpowiedzialne decyzje, a zwłaszcza te dotyczące przyszłości. Serdecznie dziękuje moim współpracownikom. To jest nasz wspólny sukces, bo lider nigdy nie pracuje sam. Od ćwierć wieku jestem związany z samorządem i wiem, że jest to coraz trudniejsza praca. Warto jednak działać dla ludzi i wykonywać swoją pracę z pasją.

W kategorii „Gminy Miejskie do 100 tyś. mieszkańców” Ostrowiec Świętokrzyski otrzymał wyróżnienie.

–Takie nagrody i wyróżnienia cieszą szczególnie, ponieważ są przyznawane przez fachowców. To nie jest wyróżnienie polityczne, a dostrzeżenie Ostrowca jako miasta, w którym zmiany dokonują się w dobrym tempie, przy dobrej jakości usług dla mieszkańców – dodaje Jarosław Górczyński.- To dla mnie zaszczyt znaleźć się w zacnym gronie koleżanek i kolegów, którzy przede mną odbierali tę nagrodę, ale chcę powtórzyć, że to nie jest indywidualny sukces Jarosława Górczyńskiego. Dedykuję go moim współpracownikom, osobom które wspierają mnie na co dzień oraz wszystkim mieszkańcom miasta, którzy postrzegają Ostrowiec tak jak na to zasługuje, będąc drugim pod względem wielkości miastem województwa świętokrzyskiego oraz liderem jego północnej części.