Aktualności

Wsparcie dla pominiętych samorządów Kontrowersje wokół Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych

Przedstawiciele kolejnych środowisk przekazują swoje wsparcie samorządowcom reprezentującym  miasta wykluczone w trakcie ostatniego naboru wniosków do Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

O tej sytuacji zrobiło się głośno po ubiegłotygodniowej konferencji prasowej prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego, który wspólnie z prezydentem Skarżyska Kamiennej Konradem Kronigiem oraz burmistrzami Sandomierza i Nowego Korczyna – Marcinem Marcem i  Pawłem Zagają oraz wójtem gminy Nowiny Sebastianem Nowaczkiewiczem przedstawili list, który został wysłany na ręce Prezesa rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Prezydent Górczyński opinię o dyskryminacyjnym podziale środków wyraził również podczas debaty organizowanej przez serwis samorządowy Polskiej Agencji Prasowej w ramach plebiscytu „Innowacyjny Samorząd”.

Dzięki temu wyrażony przez świętokrzyskich samorządowców sprzeciw został usłyszany, a swoje poparcie w tej sprawie zadeklarowali już między innymi podczas spotkania online europoseł Adam Jarubas oraz przedstawiciele lewicy z wicemarszałkiem sejmu Włodzimierzem Czarzastym, którzy dzisiaj spotkał się w ostrowieckim magistracie z prezydentem miasta Jarosławem Górczyńskim.