Aktualności

  „Ostrowczanka na piedestale” – wyjątkowa akcja ożywiła ostrowiecki Rynek

Z okazji Dnia Kobiet, na ostrowieckim Rynku, na ostrowieckie panie czekała miła niespodzianka. Prezydent miasta Jarosław Górczyński wraz z dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury wręczali paniom tulipany, a Rynek ożywiała grana na żywo muzyka. Jednak prawdziwą atrakcją był tytułowy „piedestał”, czyli specjalne podwyższenie na tle którego panie mogły sobie robić okolicznościowe zdjęcia.  I z tej możliwości ostrowieckie kobiety korzystały bardzo chętnie. „Uzbrojone” w tajną, kobiecą broń – torebki z motywującymi hasłami pozowały do zdjęć, które aparatem typu Polaroid wykonywał miejski fotograf.

– Trwająca pandemia wymusza poszukiwanie pomysłów na okolicznościowe imprezy, takie jak Dzień Kobiet. Do tej pory co roku obchodziliśmy hucznie to święto bawiąc się wspólnie na koncertach organizowanych w hali sportowo – widowiskowej KSZO. W tym roku obostrzenia sanitarne wymusiły na nas inne rozwiązanie.  Dlatego właśnie postanowiliśmy wyjść na Rynek i tu spotkać się z mieszkankami, życząc im w tym szczególnym dniu wszystkiego co najlepsze – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Dodatkowymi atrakcjami tego dnia był koncert życzeń w Radiu Ostrowiec, a o godzinie 17 koncert w wykonaniu Studia Wokalnego Pandora, transmitowany online na profilu facebookowym Miejskiego Centrum Kultury. Gośćmi specjalnymi byli dobrze znani naszym mieszkańcom wokaliści Alberto Amati oraz Nazar Tatsyshyn.