Aktualności

  Centrum Ostrowca po zmianach. Nowoczesny układ drogowy oraz mała architektura na ostrowieckim Rynku

Dobiegają końca prace związane z realizacją dwóch zadań drogowych prowadzonych w samym centrum Ostrowca Świętokrzyskiego. Ulica Siennieńska, Jana Głogowskiego i Okólna, a także dr Adama Wardyńskiego i Piwna zmieniają swoje oblicze, ale także całościowy obraz tej części miasta. Już wkrótce zostaną domknięte ostatnie prace na ulicy Okólnej, która prowadzi wzdłuż południowej pierzei również zmieniającego swoją szatę na wiosenną Rynku. O zaawansowaniu robót drogowych, a także wiosennych nasadzeniach i porządkach poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent miasta Jarosław Górczyński ze swoimi,  odpowiedzialnymi za poszczególne zadania współpracownikami.

– Dzięki przeprowadzonym pracom remontowym ostrowieckie śródmieście zmieniło się diametralnie. Dobiegający końca remont ulic Siennieńskiej, Jana Głogowskiego, Okólnej oraz dr. Adama Wardyńskiego i Piwnej uzupełnia dzieło rewitalizacji tej dzielnicy. Nowoczesne połączenie Okólnej z Siennieńską zarówno usprawniło ruch kołowy, ale i pieszy. Nasi mieszkańcy zyskali atrkacyjny trakt spacerowy prowadzący łączący dwie różne wizytówki miasta – Górę Kościelną i Wąską Uliczkę i Rynek z naszą najnowszą wizytówką, czyli Ostrowieckim Browarem Kultury. Okól  Powstanie tu reprezentacyjna ulica naszego miasta, która będzie świetnie korespondować z sąsiadującym Ostrowieckim Browarem Kultury. Kończymy jeden etap prac w centrum miasta, ale najważniejsze zadanie jest nadal w realizacji – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Dopiero zakończenie budowy łącznika ulic Furmańskiej i Leona Chrzanowskiego domknie dzieło. Dobiegające końca prace remontowe oraz największa obecnie inwestycja miejska za blisko 17 mln złotych są świadectwem zmian w myśleniu o mieście. Od sześciu lat stawiamy na kompleksowy rozwój miasta i jego poszczególnych dzielnic, by zarówno mieszkańcy, ale i przedsiębiorcy i inwestorzy czuli się tu komfortowo.

Codziennemu komfortowi ostrowczan i ich rodzin ma również służyć zmieniające się oblicze ostrowieckiego Rynku, a także skwerów i rond. Elementy i dekoracje świąteczne ocieplają i ożywiają centralny plac miejski, który coraz chętniej odwiedzany jest przez mieszkańców. Ustawiony pośrodku Rynku 6 – metrowy klon stanowi zapowiedź kolejnych działań, których efekty nasi mieszkańcy poznają już wkrótce.

Przypomnijmy, że łączna wartość zadań drogowych w centralnej części miasta to ponad 23 mln złotych. Remont ulicy Siennieńskiej, Okólnej i Piwnej wyniósł 4 439 449, 87, a doktora Adama Wardyńskiego i Piwnej 1999574,72 złote. Oba te zadania zyskały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, a budowa łącznika ulic Furmańskiej i Leona Chrzanowskiego opiewająca na 16 878 000 zł z Regionalnego Programu Rozwoju Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.