Aktualności

„Czwórka – szkoła nowych możliwości”

Nowe, estetyczne szatnie, wystrój bloku sportowego oraz pięknie wyposażone, multimedialne klasopracownie to wizytówki Publicznej Szkoły Podstawowejnr 4 im. Powstańców Ziemi Kieleckiej. Projekt „Czwórka – szkoła nowych możliwości. Modernizacja i wyposażenie w pomoce dydaktyczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim”, którego wartość wynosiła 711.048,86 zł zyskał dofinansowanie z UE w kwocie 497 734,20 zł.

– W ramach projektu udało nam się wyposażyć w pomoce dydaktyczne trzy pracownie – matematyczno-fizyczną, biologiczno-chemiczną oraz geograficzną przyrodniczą, zakupiliśmy zestaw logopedycznych programów multimedialnych,  komputery dla nauczycieli i uczniów, meble (szafy stoliki, krzesełka, biurka), wyposażyliśmy w pomoce salę gimnastyczną oraz dwie pracownie w sprzęt multimedialny (tablica interaktywna, rzutnik), a ponadto wyremontowaliśmy szatnię szkolną, która również zyskała nowoczesne, estetyczne i bezpieczne szafki. W tym miejscu pragnę podziękować prezydentowi miasta za pomoc w realizacji przedsięwzięcia – mówi dyrektor PSP nr 4 Agnieszka Batóg. – Z dumą muszę przyznać, że nasza szkoła zmieniła diametralnie swój wystrój. Jasne, estetyczne przestrzenie sprzyjają koncentracji i nauce. Nasza szkoła jest mała dzięki czemu łatwiej nam zachować przyjazną, bardziej kameralną, czy nawet niemalże rodzinną atmosferę. Zależy nam na jak najlepszych, komfortowych warunkach do nauki dla naszych uczniów, bo to sprzyja procesowi kształcenia. To są nasze atuty. Dlatego zapraszamy do wyboru naszej oferty – dodaje dyrektor Agnieszka Batóg.

Wizytujący, wspólnie z mediami PSP nr 4, prezydent miasta Jarosław Górczyński nie ukrywał zadowolenia z przeprowadzonych prac, dzięki którym szkoła staje się coraz bardziej atrakcyjnym podmiotem na lokalnym rynku edukacyjnym.

– Edukacja to jeden z naszych priorytetów. Mimo stale zmniejszającej się subwencji oświatowej, my nie zwalniamy tempa. Ostrowieckie placówki zmieniają się dla naszych uczniów. Inwestujemy w infrastrukturę, ale i rozwój kadry pedagogicznej, która kształci nasze dzieci i młodzież – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.- Inwestycja w edukację to inwestycja w naszą wspólną przyszłość. Dbamy o rozwój młodych ostrowczan oraz zachęcamy mieszkańców gmin ościennych do zamieszkania w naszym mieście. Takie działania to szansa na zatrzymanie negatywnych czynników demograficznych, które dotykają większość polskich miast – wyjaśnia prezydent Górczyński.