Aktualności

Najlepsza szkoła techniczna w regionie zmienia wizerunek. Ostrowiecki THM po remoncie

W zespole Szkół Nr 3, czyli znanym wszystkim THM-ie, dzięki gminnej dotacji przeprowadzono remont korytarzy oraz części pomieszczeń na pierwszym poziomie.

Odnowiono hol oraz pomalowano korytarz, a także wymieniono stolarkę drzwiową reprezentacyjnej kondygnacji. To jedne z pierwszych wykonanych prac mających na celu poprawienie wizerunku Zespołu Szkół nr 3 czyli THM-u.

– Technikum Hutniczo – Mechaniczne to najlepsza szkoła techniczna w naszym województwie – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Ta szkoła t swoista marka kojarzona z naszym miastem. Jest znana nie tylko w województwie, ale także w całym kraju, dzięki kształceniu doskonałym kadrom technicznym. Stąd pochodzą znani absolwenci. Dlatego mimo iż technikum podlega pod powiat, zdecydowaliśmy się jako samorząd miejski  przekazać dotację na jego remont.

– Ta szkoła ma markę, ale niestety pod pewnym względami w ciągu minionych lat została zaniedbana – mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak. – To się musi zmienić. Ze swojej strony serdecznie dziękuję Panu prezydentowi oraz radnym miejskim za dotację na remont tej wyjątkowej placówki. Pod koniec ubiegłego roku powiedziałam, że Powiat najgorsze ma już za sobą, a sytuacja finansowa ulega systematycznej poprawie. Dzięki temu wspólnie z miastem planujemy kontynuację projektu remontowego w THM-ie, bo ta placówka na to zasługuje.

Pomoc ze strony gminnego samorządu docenili również naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, a także zarządzający bezpośrednio szkołą – dyrektor Tomasz Łodej.

-Pomoc ze strony Miasta okazała się dla nas bezcenna. Doceniamy to, że mimo iż samorząd miejski nie ma obowiązku wspierać szkoły zarządzane przez powiat, to jednak podjęto decyzję  o przekazaniu środków na remont w postaci dotacji celowej – mówi dyrektor Zespołu Szkól nr 3 Tomasz Łodej. – Jesteśmy na pierwszym miejscu w województwie w ogólnopolskim rankingu szkól technicznych. To jest także promocja dla miasta i powiatu. Dobre wyniki w nauce osiągane są regularnie, a nasi absolwenci bez problemu dostają się na wymarzone studia. Pan prezydent często powtarza, że w szkolnictwo warto inwestować i to jest prawda.

Remont kosztował nieco ponad sto tysięcy złotych. Zostały wymienione drzwi, odnowiony hol i pomalowany główny korytarz.