Aktualności

Zbiórka krwi i osocza. Wyróżniono ostrowieckich krwiodawców

Ostrowieccy krwiodawcy po raz kolejny pokazali, że można na nich liczyć. Blisko  60 osób odpowiedziało na wspólny apel Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Polskiego Czerwonego Krzyża i miejscowych klubów Honorowych Dawców Krwi zgłosiło się do akcji oddawania krwi i osocza. Zbiórka stała się też okazją do wręczenia krwiodawcom odznak „Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”.

Przyznawane przez ministra zdrowia odznaki otrzymało  ośmiu ostrowieckich krwiodawców, którzy  oddali minimum 20 litrów krwi. Trafiły one do rąk: Marcina Bugajskiego, Wojciecha Chamery, Zbigniewa Goliata, Marka Krawczyka, Marcina Kropielnickiego, Jacka Skroka, Mariusza Tracza i Wojciecha Tokarskiego.

– Serdecznie dziękuję  wszystkim krwiodawcom oraz tym, którzy bezinteresownie pomagają innym ludziom – mówił Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca. – Osoby te dzielą się z nami tym, co jest najcenniejsze, a najcenniejsza dla życia jest krew. Nie zrozumie tego nikt, kto nie był w potrzebie, kto nie potrzebował krwi innego człowieka.