Aktualności

Za nami weekend sportowych emocji

Miniony weekend obfitował w wiele sportowych atrakcji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Piłkarze KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski po emocjonującym meczu pokonali na ul. Świętokrzyskiej Chełmiankę Chełm 2-0. Strzelcami bramek byli Wojciech Trochim i Szymon Stanisławski. Było to pierwsze zwycięstwo piłkarzy KSZO po sześciu porażkach na własnym boisku.

W meczu pełnym walki i stojącym na wysokim poziomie piłkarze ręczni KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ulegli po rzutach karnych piłkarzom ręcznym z AZS UJK Kielce. Za dobrą i emocjonującą walkę „Wojownicy” zostali nagrodzeni jednym punktem.

Siatkarki SMS Ostrowiec Świętokrzyski ugrały na hali przy ul. Świętokrzyskiej tylko jednego seta. Po dwóch przegranych partiach, w trzecim secie udało się przełamać przeciwniczki z TS Wisła Kraków i doprowadzić do 4 seta. Wprawdzie kibice zgromadzeni na hali mieli apetyt na tie-breaka, ale niestety zawodniczki trenera Piotra Brodawki nie zdołały przeciwstawić się rywalkom z Krakowa.

Weekend był także ostatnim sprawdzianem dla waterpolistów przed rozpoczęciem rozgrywek ekstraklasy w piłce wodnej. Waterpoliści brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Wodnej. Zajęli tam trzecie miejsce i otrzymali brązowe medale. Złoto powędrowało do Łodzi dla zawodników Neptuna, a kolei srebro dla Pałacu Młodzieży Warszawa. A już za kilka dni w sobotę o 18.30 a w niedzielę o 11.00 rozpoczną się rozgrywki najwyższej klasy rozgrywkowej. Piłkarze wodni KSZO podejmą u siebie Politechnikę Łódzką.

Niedziela obfitowała także w zawody o Puchar Polski Południowej w Cross Country. Ostrowiecki Klub Sportów Motorowych „Endurorana” po raz kolejny zorganizował zawody przy ul. Rudzkiej. Prezydent Miasta ufundował puchary za zajęcie pierwszych trzech miejsc. Puchary w imieniu Prezydenta wręczył Radny Miejski, Przewodniczący Komisji Edukacji, Wychowania, Kultury i Sportu Mariusz Łata.

Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „Ostrowia” zorganizował Świętokrzyski Turniej Judo dla dzieci. Skierowany on został do młodych adeptów tej dyscypliny sportowej. Turniej świetnie spopularyzował tą dyscyplinę sportową, zachęcił do uprawiania tej dyscypliny jak i promował zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.

Z kolei na brak aktywności fizycznej nie mogą narzekać biegacze, którzy wzięli udział w „ III Ostrowieckim Półmaratonie Leśnym” na Gutwinie. Była to trzecia edycja zorganizowana przez Ostrowieckie Stowarzyszenie biegaczy „OstroBiec”. Z roku na rok impreza ta cieszy się coraz większym powodzeniem wśród lokalnych biegaczy oraz gości z całego kraju. W ramach zawodów odbył się bieg na 21 km oraz na 7 km a także jako nowość w tegorocznej edycji „marsz nordic walking”. Puchary dla zwycięzców w imieniu Prezydenta Miasta wręczył Radny Miejski, Przewodniczący Komisji Edukacji, Wychowania, Kultury i Sportu Mariusz Łata.

Wszystkie te niedzielne wydarzenia odbywały się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego.