Aktualności

Jesienna konserwacja ostrowieckich cieków wodnych

Okres jesieni to czas porządków w różnych częściach miasta. Duża uwaga przywiązywana jest do konserwacji – czyszczenia ze śmieci  i liści, ostrowieckich cieków wodnych. Dodatkowo otwarte rowy melioracyjne wymagają systematycznego odmulania. To szczególnie ważne w okresie deszczowym oraz jako przygotowanie do zimy, by na wiosnę uniknąć niebezpiecznych podtopień. W tym celu zlecono przeprowadzenie odmulenia blisko 2000 metrów bieżących rowów melioracyjnych przebiegających przez Ostrowiec Świętokrzyski.

– Funkcjonująca w mieście sieć rowów melioracycjnych służy głównie do odwodnienia przyległych terenów oraz przejmuje podczyszczone ścieki z gminnych ulic. Cykliczne odmulanie newralgicznych odcinków rowów powoduje sprawny przepływ wód i zwiększa ich przepustowość, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia podtopień – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Zakres zlecenia będzie obejmował kilka odcinków – od ulicy Juliusza Kossaka do ulicy Bolesława Prusa (150 mb), od ulicy Siennieńskiej do Iłżeckiej (900 mb), Kanał Młynówka – na odcinku od ulicy S. Żeromskiego do zarurowanego odcinka przy Galerii Ostrowiec (500 mb) oraz od ulicy J. Samsonowicza do rzeki Kamiennej (210 mb).

Zadania podjęła się ostrowiecka firma „Wodbud” Usługi Melioracyjne i Budowlane Jolanta Pocheć, która wykona je do 30 listopada tego roku za 70 000 zł.