Aktualności

Rawka od…środy

Kompleks otwartych basenów „Rawka od Nowa” w Ostrowcu Świętokrzyskim, jak zapowiedział prezydent Jarosław Górczyński, zostanie uruchomiony już w najbliższą środę.

– W związku z sytuacja związana z pandemią koronawirusa zdecydowaliśmy się obiekt otworzyć wcześniej i na nowych zasadach- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Mimo ogólnego wzrostu cen, nie zdecydowałem się, aby bilety na basen były droższe, dlatego też pozostaną one na poziomie tych sprzed roku. Czas funkcjonowania w miesiącu czerwcu potraktujemy jako okres próbny, aby wypracować odpowiednie standardy, które uwzględnią ministerialne wytyczne.

I tak już od środy „Rawka od Nowa” będzie czynna w dwóch turach od godz.10 do 14.30 oraz od godz.15.30 do 20. Jednocześnie na ternie obiektu nie będzie mogło przebywać więcej niż tysiąc osób.

– Najważniejszy zaleceniem sanitarnym, które obowiązuje tego typu obiekty, będzie dystans społeczny, który będziemy musieli respektować- mówi Mariusz Rokita, za-ca dyrektora MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na terenie basenu znajdzie się około dwudziestu urządzeń do dezynfekcji, a także pojawią się namalowane linie, które wyznaczą zalecane odległości.

Przypomnijmy, że obiekt odkrytych basenów na „Rawszczyźnie”, czyli „Rawki Od Nowa” w ciągu dwóch sezonów odwiedziło ponad 100 tys. osób. To najważniejszy dowód uznania dla zrealizowanej inwestycji, która została również doceniona przez profesjonalne gremia i uhonorowana tytułem „Modernizacji Roku 2018”.