Aktualności

Galowy Koncert Noworoczny w Ostrowieckim Browarze Kultury

 

W sobotnie popołudnie przestrzeń sali widowiskowej Ostrowieckiego Browaru kultury wypełniły dźwięki najpiękniejszych utworów polskiej opery kameralnej. Przed ostrowiecką publicznością zaprezentowali się znani już w naszym mieście artyści Kazimierz Kowalski, Andrzej Niemierowicz i Małgorzata Kulińska, którym akompaniowała profesor Ewa Szpakowska.

Wywołany przez Kazimierza Kowalskiego na scenę prezydent miasta złożył przybyłym na koncert melomanom serdeczne życzenia noworoczne.

-Na Nowy Rok życzę Państwu przede wszystkim zdrowia, bo ono jest niewątpliwie najważniejsze. Życzę, aby przyniósł on również wiele spokoju oraz pozytywnych emocji. Wierzę, że dzisiejsze muzyczne spotkanie noworoczne to jedna z wielu pięknych chwil, jakie przeżyjemy w tym roku w murach Ostrowieckiego Browaru Kultury. Do zobaczenia na kolejnych imprezach i wydarzeniach – mówił prezydent miasta.

W programie koncertu znalazły się między innymi doskonale znane utwory Stanisława Moniuszki, które były doskonałym akcentem podsumowującym obchody w Ostrowcu Świętokrzyskim roku moniuszkowskiego. W drugiej części koncertu noworocznego muzycy zaprosili ostrowczan do wspólnego śpiewania najpiękniejszych kolęd i pastorałek.

Tłumnie przybyła publiczność nie kryła wzruszenia muzycznymi doznaniami.