Aktualności

Świąteczne spotkania z ostrowczanami

Grudzień to wyjątkowy czas, kiedy mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego organizują liczne spotkania mikołajkowe i wigilijne. To moment dla podsumowań, refleksji nad osiągnięciami minionego roku oraz czas wyznaczania planów na kolejny. Przedstawiciele rad osiedlowych, różnych instytucji i stowarzyszeń zapraszają swoich członków do integracji oraz wspólnego biesiadowania. Tradycją stały się już wigilie organizowane przez ostrowieckich seniorów, z którymi spotyka się prezydent miasta.

Tylko w miniony weekend prezydent odwiedził seniorów ze Stowarzyszenia Młodzi Duchem oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

– Święta Bożego Narodzenia to  czas, którego oczekujemy przez cały rok. Kojarzą się z obecnością przyjaciół i rodziny oraz wspaniałymi, wyjątkowymi zapachami wigilijnych potraw oraz ubieranej choinki. Wszyscy, niezależnie od wieku, czekamy na prezenty i magię tych grudniowych dni, których integralną częścią jest obecność naszych bliskich oraz szczególne gesty wzajemnej serdeczności nawet obcych sobie ludzi. Dlatego tak cenne są spotkania organizowane przez różne podmioty tworzące naszą lokalną wspólnotę. W tym szczególnym dniu życzę Państwu bardzo niezwykłych i wyjątkowo pięknych świąt Bożego Narodzenia oraz wspaniałego Nowego Roku 2020 – mówił prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Zapraszam jednocześnie 20 grudnia na ostrowiecki Rynek, na spotkanie wigilijne.

Przypomnijmy, że tradycyjna już wigilia miejska odbędzie się w najbliższy piątek na ostrowieckim Rynku.