Aktualności

Super zabawa przy góralskiej muzyce. Miejski dzień seniora na ostrowieckiej hali

Ostrowieccy seniorzy zakończyli rok na specjalnym przedsięwzięciu zorganizowanym przez MCK i MOSiR w hali widowiskowo- sportowej, gdzie najpierw zagrał dla nich rockowo – góralski zespół InoRos, a później do tańca porwał  niezawodny Dj Gomezz.

– To – z jednej strony – przedłużenie świąt, zaś z drugiej – przetarcie przed sylwestrem – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim. Czas jest może nietypowy, ale zespół InoRos porwał wszystkich do zabawy.

– Seniorzy to bardzo ważna grupa, z którą współpracę bardzo sobie cenię – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Takie podsumowanie roku to bardzo ważne wydarzenie i cieszę się, że nasi seniorzy chcą w nim uczestniczyć. Mogę już zapowiedzieć, że w roku 2020 będzie kontynuowany program „Aktywny Senior”. On się świetnie wpisuje w oczekiwania mieszkańców, co słyszę na wielu spotkaniach. Mam pozytywne sygnały, że seniorzy chcą uczestniczyć w wielu formach aktywności, a miejskie obiekty są po to, by im to umożliwiać.

Za zorganizowanie imprezy dziękowała Matylda Niewójt, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

– Dbajmy o rozwój intelektualny i fizyczny – mówiła Matylda Niewójt. My poszliśmy na emeryturę, ale nasze marzenia nie. Stąd dużo kreatywności w ostrowieckich seniorach, chęć do działania, samokształcenia. Senior aktywny i kreatywny to senior zdrowszy.