Aktualności

Wyjątkowa strefa wypoczynku powstaje w Częstocicach

 

Osiedle Częstocice jest jednym z tych, które zmienią się w ramach zadania inwestycyjnego: „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”. To właśnie tutaj powstaje strefa rekreacji i wypoczynku.

Składać się będzie ona z boiska wielofunkcyjnego wraz z wyposażeniem w bramki, kosze do koszykówki, siatki do tenisa i piłki siatkowej oraz ogrodzenie, strefy rekreacyjno – wypoczynkowej o powierzchni ok. 1000 m2 wraz z zagospodarowaniem terenu – wyposażonej w urządzenia zabawowe, urządzenia do ćwiczeń fizycznych, ławki oraz zagospodarowanie zielenią. W ramach zadania zostanie również zamontowana kamera w budynku przy ul. Świętokrzyskiej 22, wraz z podłączeniem do centrum monitoringu miasta.

– Ta część miasta zyska zupełnie nowe oblicze i pierwszym elementem jest ten kompleks rekreacyjno- wypoczynkowy, którego wartość prac sięga 1 mln. 34 tys zł.- mówi prezydent Jarosław Górczyński. To będzie doskonałe miejsce zarówno dla tych najmłodszych mieszkańców, ale także dla tych wcześniej urodzonych.

Według deklaracji przedstawiciela wykonawcy prace mają być wykonane do 15 listopada br. Na tę chwile wykonywana jest podbudowa pod boisko, oraz plac zabaw i strefę gdzie znajdą się urządzenia do ćwiczeń.

Inwestycja ucieszy mieszkańców tej części miasta, w której inwestycji tego typu dotąd brakowało.

-Wielokrotnie mieszkańcy ulicy Osadowej zwracali uwagę na to, że dzieci nie mają się gdzie bawić. Było w tym miejscu boisko trawiaste, nawet dobrze utrzymane, ale gdy powstanie taka wspaniała strefa rekreacji to dzieciaki i nie tylko będą miały gdzie zdrowo spędzić czas- powiedział radny rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Zawadzki.