Aktualności

„Mleczna Gala VIP” już po raz siódmy

Za nami już siódma „Mleczna Gala VIP” zorganizowana przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski z myślą o najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Tym razem spotkanie było skierowane do dzieci urodzonych w pierwszym kwartale tego roku i ich rodziców, rodzeństwa i dziadków. Z zaproszenia skorzystało ponad 200 osób, które zebrało się w sali koncertowej Ostrowieckiego Browaru Kultury.

Po raz drugi gościem specjalnym była Katarzyna Błażejewska – Stuhr, dietetyk kliniczny i psychodietetyk, która stała się nieformalną ambasadorką ostrowieckiego eventu skierowanego dla najmłodszych ostrowczan. Tym razem tematem jej prelekcji była odpowiedź na pytanie: „Jak zadbać o zdrowe żywienie, gdy się ma mało czasu”?

– Jak stajemy się młodymi rodzicami okazuje się, że nas czas drastycznie się ogranicza- przyznaje. Musimy przygotowywać większą ilość posiłków na raz i dokładniej je planować.

Już tradycyjnie punktem kulminacyjnym spotkania było wręczanie przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego i zaproszonych gości okolicznościowych wyprawek.

– To dla mnie wyjątkowa chwila, że możemy dziś przywitać uroczyście najmłodszych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy za jakiś czas będą decydować o naszej małej ojczyźnie- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Przykładam dlatego szczególną staranność, aby ułatwić bycie rodzicami, dlatego też stawiamy duży nacisk na edukację.  Stąd w naszych placówkach w tym roku pojawiły się dodatkowe zajęcia artystyczne i lekcje matematyki oraz logicznego myślenia skierowane dla chętnych. Inwestujemy w najmłodszych.