Aktualności

Prezydent otrzymał złotą odznakę “Za zasługi dla piłki siatkowej”

W miniony weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim trwał turniej towarzyski z udziałem żeńskich reprezentacji Polski, Białorusi i Czech w piłce siatkowej.

Ostrowiecka hala sportowo – widowiskowa okazała się po raz kolejny szczęśliwa dla polskich siatkarek. W piątek biało-czerwone pokonały Czechy 3:0 i wygrały też dodatkowego seta. W sobotę Białoruś zremisowała z Czechami 2:2, a w ostatnim spotkaniu Polska zwyciężyła po pięciu setach reprezentację Białorusi.

Wyjątkowy akcent towarzyszył niedzielnym rozgrywkom. Przed rozpoczęciem spotkania Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk udekorował prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego Złotą Odznaką „Za zasługi dla piłki siatkowej”. Srebrne odznaki otrzymali starosta ostrowiecki Marzena Dębniak oraz wiceprezydent miasta Piotr Dasios. Natomiast Prezydent Jarosław Górczyński oraz władze Klubu Sportowego KSZO S.A. złożyli gratulacje grającej w reprezentacji Białorusi Oldze Pawlukowskiej, która tego dnia rozgrywała swój 150 mecz, a w minionym sezonie występowała w barwach KSZO. Przedstawiciele obu drużyn docenili również miły gest ze strony prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, który na ręce kapitanek przekazał pamiątkowy fotogram prezentujący ostrowiecką halę wraz z życzeniami powodzenia podczas rozpoczynających się kwalifikacji do Mistrzostw Olimpijskich Tokio 2020.

Podczas meczy na trybunach panowała wspaniała atmosfera, a kibice nie szczędzili gardeł głośno dopingując nasze zawodniczki. Po meczach trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki stwierdził, że turniej w Ostrowcu Świętokrzyski był bardzo potrzebny z racji przygotowań kadry do walki o kwalifikacje olimpijskie. Siatkarki naszej drużyny podziękowały za gorący doping.