Aktualności

Siatkarska rodzina zawitała do Ostrowca Świętokrzyskiego. Rusza Towarzyski Turniej w Piłce Siatkowej Kobiet

W ten weekend na ostrowieckiej hali sportowo – widowiskowej przy ulicy Świętokrzyskiej rozegraną zostaną trzy spotkania w turnieju towarzyskim z udziałem reprezentacji Polski kobiet. Oprócz naszych siatkarek swoich sił spróbują reprezentacje Czech i Białorusi. Podczas trzech dni zmagań Biało-czerwone zagrają dwa mecze: przeciwko kadrze Czech i Białorusi. Będzie to jedno z ostatnich spotkań towarzyskich przed turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 którego stawką jest „bilet” na imprezę czterolecia. Niespełna trzy tygodnie później Polki rozpoczną w Łodzi mistrzostwa.

Przed rozpoczęciem turnieju odbyła się w ostrowieckim Urzędzie Miasta konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu. Uczestniczyli w niej gospodarz Ostrowca Świętokrzyskiego prezydent Jarosław Górczyński, pochodzący z naszego miasta Jacek Kasprzyk Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, trenera polskiej drużyny siatkarek Jacek Nawrocki, Kapitan Reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet Agnieszka Kąkolewska oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZPS, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mariusz Rokita.

– Ostrowiec Świętokrzyski i nasi mieszkańcy kochają sport. To dobre miejsce do startu w różnych rozgrywkach – mówi gospodarz spotkania, prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Na pewno przez weekend będziemy świadkami doskonałego widowiska w gościnnej hali przy ulicy Świętokrzyskiej.

Swego zadowolenia z miejsca organizacji turnieju nie krył również Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.

– Bardzo się cieszę, że ponownie jestem w moim rodzinnym mieście – mówi prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. – Ostrowiec Świętokrzyski jest zawsze doskonale przygotowany do organizacji wysokiej rangi imprezy sportowe. Nasze siatkarki po 9 latach przerwy ponownie zagrały w finałowym turniej Final Six. Na pewno od Ostrowca zaczniemy kolejne sukcesy i będziemy tu jak najczęściej przyjeżdżać. Tu siatkarki czują się doskonale.

Trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki oraz Kapitan reprezentacji Agnieszka Kąkolewska stwierdzili, że w Ostrowcu gra im się doskonale, a nasze miasto jest dla nich bardzo szczęśliwe, co w kontekście zbliżających się kwalifikacji olimpijskich jest nie bez znaczenia.

– Był okres słabszej gry naszych zawodniczek, byliśmy w małym dołku – wówczas przyjechaliśmy na turniej do Ostrowca Świętokrzyskiego i zła pasa skończyła się – mówi trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki.– Pamiętam, że hala była wypełniona po brzegi i był wspaniały doping. Zaplanowane na ten weekend rozgrywki będą praktycznym sprawdzianem formy jaką budowały w ostatnim czasie polskie siatkarki.

– W Ostrowcu gra nam się doskonale – mówi kapitan reprezentacji Polski Agnieszka Kąkolewska. – Kibice cudowni na, których zawsze możemy liczyć. Ja osobiście bardzo się cieszę, że turniej rozgrywany jest w tym mieście, z którym mamy takie wspaniałe wspomnienia.

Obecny na konferencji zastępca dyrektora MOSIR – u Mariusz Rokita przypomniał jak ważny dla naszych kibiców jest ten rok, w którym Klub Sportowy KSZO obchodzi jubileusz 90 – lecia.

– W tym roku obchodzimy 90 – tą rocznicę istnienia klubu sportowego KSZO – mówi wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mariusz Rokita.– Turniej, który rozpoczyna się dzisiaj doskonale wpisuje się w obchody tej rocznicy. Hala jest doskonale przygotowana i wspaniale udekorowana. Czekamy na godzinę 20 i rozpoczęcie turnieju.