Aktualności

„Kopernika” w remoncie

Trwa remont ulicy Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ramach prowadzonych prac, których koszt wynosi 180 tysięcy zł. zostanie wymieniona nawierzchnia asfaltowa na długości 260 metrów. Powstaną nowe chodniki, wymienione zostaną krawężniki.

– Na części ulicy Kopernika w ubiegłym roku była budowana kanalizacja deszczowa i sanitarna – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – W związku z tym konieczne było odtworzenie nawierzchni. Odpowiednia kanalizacja deszczowa jest niezwykle ważna, ponieważ przy obfitych opadach deszczu tworzą się ogromne kałuże na ulicach. Na bieżąco budujemy i remontujemy drogi. Niebawem rozpoczynamy remont ulicy Kwiatowej oraz kilku ulic bocznych. Serdecznie przepraszam mieszkańców ulicy Kopernika za utrudnienia związane z remontem, ale prowadzone prace są niezbędne by zapewnić właściwy komfort jazdy na tym osiedlu. Nie możemy zapominać, że ta droga łącząc ulicę Iłżecką oraz Henryka Sienkiewicza spełnia ważną funkcję komunikacyjną.

– Głównym zadaniem prac remontowych na ulicy Kopernika jest przywrócenia stanu pierwotnego po zeszłorocznej budowie kanalizacji deszczowej – mówi naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Krzysztof Kowalski. – Wymieniamy także część chodników i 200 metrów krawężnika. Do końca tygodnia te prace zostaną zakończone i utrudnienia dla mieszkańców  w związku z remontem się skończą.