Aktualności

Zakończenie roku szkolnego

Środa była ostatnim dniem roku szkolnego 2018/2019. 4200 uczniów ostrowieckich szkół podstawowych i gimnazjów rozpoczęło wakacje.

Prezydent Jarosław Górczyński uczestniczył w uroczystym zakończeniu roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, a działo się to z kilku przyczyn. Placówka i jej uczniowie znów uzyskali wspaniałe wyniki, co potwierdziła cała masa nagród i wysokich średnich na świadectwie, od nowego roku szkolnego, podnosząc komfort nauczania zajęcia będą odbywać się w dwóch budynku, a także dlatego, że odbyło się pożegnanie dotychczasowej dyrektor Jadwigi Dadi.

– Drodzy uczniowie przed Wami czas odpoczynku, czas wakacji – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Czas płynie szybko, wszystko się zmienia, ale pewne wartości powinny pozostać stałe. To między innymi szacunek do rodziców, dziadków, nauczycieli, do pracy i nauki, ale przede wszystkim szacunek do samego siebie. Po wielu latach powiecie, że dzięki wspaniałym nauczycielom, którzy zaszczepili w Was chęć do nauki i pasji oraz do określonych przedmiotów osiągnęliście wiele. Wszystkim życzę wspaniałych wakacji, pięknego odpoczynku. Tak, żeby od 1 września w pełni sił rozpocząć nowy rok szkolny.

Prezydent Jarosław Górczyński serdecznie podziękował dyrektor PSP nr 1 Jadwidze Dadi, która przechodzi na emeryturę za lata pracy. Pani dyrektor otrzymała kwiaty i gromkie brawa, a także odśpiewano jej uroczyście „Sto lat!”.