Aktualności

Rozwój Targowisk Miejskich

 

Na Targowisku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły się prace budowalne związane z wzniesieniem nowej wiaty handlowej. Proces zgodnie z zapowiedziami ma być przeprowadzony z jak najmniejszym wpływem na prowadzony w tutaj handel.

– Wszelką uciążliwość dla korzystających z targowiska, będziemy chcieli zminimalizować, a cała inwestycja będzie trwała tylko pół roku- zapewnia dyrektor Targowisk Miejskich, Mariusz Kosiarz. Wcześniej przygotowaliśmy zmiany w przeprowadzeniu ciągów komunikacyjnych, a także niezbędne przeniesienia podmiotów gospodarczych tu funkcjonujących. Za każdym razem uwzględnialiśmy priorytet handlowca z uwagi na oferowany asortyment i jego oczekiwania. Trzeba też wiedzieć, że inwestycja w dużej mierze jest realizowana na dotychczas niewykorzystanym terenie.

Dyrektor co prawda przyznaje, że może w początkowym okresie mogą wystąpić problemy ze znalezieniem pewnych straganów, ale w tym przypadku informacją służą zarówno władze stanowisk, jak i inkasenci w charakterystycznych żółtych koszulkach, do których można się zgłaszać z pytaniami w sprawie nowych lokalizacji.

– Teren budowy jest odcięty dużym parkanem od pozostałego obszaru targowiska, ale po ustaleniach z wykonawcą mamy zapewnienia, że główne prace konstrukcyjne będą realizowane w dni nietargowe- zapowiada Mariusz Kosiarz.

Powstająca wiata handlowa będzie o gabarytach zbliżonych do już istniejącej o nazwie „Mój Rynek”, jednak ze wstępnych prognoz znajdą się tam również punkty usługowe, czy boksy z odzieżą. Jej uzupełnieniem będzie budynek biurowo – socjalny podlegający przebudowie, nadbudowie i rozbudowie przeznaczony dla inkasentów oraz służb porządkowych zatrudnionych na terenie targowiska.

– Cieszę się, że Targowiska Miejskie tak dynamicznie się zmieniają- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Po „Moim Rynku” przyszła kolej na kolejną wiatę i następne miejsca pod dachem, które podniosą komfort handlu w tym popularnym nie tylko wśród ostrowczan miejscu. Warto inwestować w Targowiska Miejskie, co widać po reakcjach zarówno kupujących, jak i handlujących.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 6.5 „Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich” Osi 6 „Rozwój miast” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

W ramach rewitalizacji w najbliższych latach obok nowej wiaty czeka nas jeszcze utwardzenie i odwodnienie placu targowego, budowa łącznika ulic Chrzanowskiego i Targowisk Miejskich wraz z nowymi dwustoma miejscami parkingowymi.