Aktualności

Pierwszy Ostrowiecki Turniej Tańca Towarzyskiego oraz Piknik Rozmaitości – wydarzenia zrealizowane z Budżetu Obywatelskiego

W minioną sobotę, w ramach V Edycji Budżetu Obywatelskiego realizowanego w naszym mieście, odbył się Pierwszy Konkurs Tańca dla Dorosłych i Seniorów Ostrowiec Świętokrzyski 2019. Był to pierwszy dzień Ostrowieckiego Pikniku Rozmaitości. Impreza rozpoczęła się pięknym „Polonezem”, którego w pierwszej parze poprowadzili Anna Podsiadły wraz z prezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosławem Górczyńskim. Prezydent miasta przywitał uczestników konkursu oraz licznie zgromadzoną w sali CKU publiczność.

W kategorii Senior Open zwyciężyli Alicja i Luigi Bartini, a w kategorii dorośli Grupa Zaawansowana Magdalena i Artur Klimas oraz Wiesława i Marek Bednarek w kategorii dorośli Grupa Początkująca zwyciężyli w. Najlepsi otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy turnieju złote medale.

– Taniec to możliwość wyrażenia emocji, piękny język gestów oraz doskonała rozrywka – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego turnieju. Jest mi niezmiernie miło, że ta impreza może się odbyć dzięki Państwu, ponieważ to dzięki tym wszystkim, którzy oddali swoje głosy w Budżecie Obywatelskim mamy dzisiejszy konkurs tańca. Życzę wszystkim doskonałej zabawy i sukcesów na parkiecie.

Uczestnicy turnieju prezentowali tańce standardowe i latynoamerykańskie. Publiczność raz po raz obdarowywała uczestników gromkimi brawami.

Trzeba przyznać, że Pierwszy Ostrowiecki Turniej Tańca Towarzyskiego okazał się imprezą bardzo udaną co podkreślili licznie zgromadzeni widzowie oraz sami uczestnicy. Brawa dla organizatorów. Idea Budżetu Obywatelskiego, którego inicjatorem jest prezydent miasta Jarosław Górczyński realizowanego w naszym mieście od pięciu lat to strzał w dziesiątkę.

Równie dobrze wypadł festyn w ramach Ostrowieckiego Pikniku Rozmaitości, który odbył się w niedzielę na Rynku. Rozgrywano partie żywych szachów, gdzie piony i figury zastępowali przebrani słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniowie szkół podstawowych. Można było posłuchać koncertu kataryniarza oraz zespołów folklorystycznych. Ostrowczanie pragnienie gasili wodą sodową z saturatora. Młodzi artyści prezentowali swoją twórczość malując drzwi przy pomocy farb w sprayu. Na Rynku puszczane były ogromne bańki mydlane. Rozgrywany był także Gombrowiczowski Turniej Szachowy. Odbył się pokaz rowerów retro. Ochłodę dawała kurtyna wodna i odnowiona fontanna.