Aktualności

Wiosenne porządki na powiatowych chodnikach. Pracownicy ZUM-u usuwają wieloletnie zaniedbania

Od kilku tygodni Zakład Usług Miejskich porządkuje chodniki będące do tej pory w zarządzie powiatu. Mieszkańcy już mogą dostrzec różnicę, gdyż dzięki prowadzonej akcji pracownicy odsłonili w niektórych miejscach nawet dodatkowe 2 m szerokości chodnika bądź ścieżki rowerowej. Członkowie ekip porządkowych przyznają, że nie spotkali się jeszcze z czymś takim. Chodniki chociażby przy powiatowych odcinkach ulic S. Żeromskiego, H. Sienkiewicza czy 11 listopada pokrywała gruba warstwa kurzu, pyłu ulicznego oraz ziemi, którą dodatkowo bujnie porastały chwasty.

– Szeroki front robót oraz dobra organizacja pracy ekip Zakładu Usług Miejskich pozwala na dość szybkie zmiany. Nasi mieszkańcy zasługują na komfort, ład i porządek na naszych drogach i chodnikach. Zależy nam na wprowadzeniu jednego standardu na drogach miejskich i powiatowych – tłumaczy prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Cieszę się, że podpisane ze starostwem porozumienie przynosi już wymierne korzyści, którymi mogą cieszyć się nasi mieszkańcy.

Zatrudnieni do porządków zwracają również uwagę na podwójną pracę potrzebną przy przygotowaniu do koszenia pasów zieleni biegnących wzdłuż dróg powiatowych.

– Trawniki w paśmie dróg powiatowych przed koszeniem muszą zostać bardzo dokładnie wygrabione. Nie sprzątane od lat stanowią prawdziwie śmietniska, na których można odnaleźć wszystko – od kamieni, poprzez puszki, kable i inne odpady. Dlatego, zanim przystąpimy do wykoszeń musimy dokładnie uprzątnąć te tereny, by nie dopuścić do awarii sprzętu oraz nieszczęśliwych wypadków – tłumaczy Łukasz Dybiec – Dyrektor Zakładu Usług Miejskich.