Aktualności

Jubileusz 5 – lecia ostrowieckiego WORDU

W tym roku mija 5 lat od kiedy w Ostrowcu Świętokrzyskim ponownie uruchomiono Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. W miniony poniedziałek odbyła się uroczystość jubileuszowa, w trakcie której zaprezentowane zostały nowe samochody Hyunday I 20, które wzmocnią flotę pojazdów WORD w Ostrowcu. W tym podsumowującym kilka lat działalności wydarzeni uczestniczyli między innymi dyrektor kieleckiego WORD-u Czesław Dawid oraz prezydent miasta Jarosław Górczyński.

W ciągu minionych pięciu lat ostrowiecki WORD odwiedziło ponad 50 tys. kursantów nauki jazdy, do egzaminu teoretycznego przystąpiło blisko 38 tysięcy osób, a do samej praktyki ponad 45 tysięcy. W ciągu 5-ciu lat teorie zdało prawie 50%, a sam egzamin praktyczny 40% zdających.

– Ostrowiecki oddział terytorialny kieleckiego WORDu funkcjonuje już od 5 lat w naszym mieście, jako jedyny taki oddział. W tym czasie na naszych ulicach zorganizowanych zostało ponad 40 tysięcy egzaminów. Może i czasami jest to dla nas kierowców utrudnienie, jednak uważam, że warto starać się aby oddział wciąż u nas funkcjonował. Duże podziękowania w tym względzie składam dla Pana dyrektora Czesława Dawida – mówił prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Dyrektor Czesław Dawid zapowiedział natomiast, że już wkrótce powstaną w Ostrowcu Świętokrzyskim nowe miasteczka ruchu drogowego.