Aktualności

Więcej miejsca na parkingu przy ostrowieckiej nekropolii

 

W wyniku utwardzenia terenu przy Cmentarzu Komunalnym na ulicy Długiej w Ostrowcu Świętokrzyskim powstanie 70 nowych miejsc parkingowych. W sumie po zakończeniu tej inwestycji będzie ich tam około 300 miejsc. Jednak to nie jedyne miejsce na mapie miasta, gdzie będzie można niebawem łatwiej zaparkować.

-Miejsc parkingowych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego ciągle jest za mało bowiem widzimy, jak stale przybywa samochodów- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Ta części ulicy Długiej jest ważną arterią komunikacyjną z uwagi na to, że właśnie tutaj znajduje się Cmentarz Komunalny. Tu parkują swoje samochody nie tylko mieszkańcy Ostrowca, ale też osoby z innych miast, szczególnie w dniu Wszystkich Świętych.

Nowe miejsca postojowe znajdą się na obszarze 1300 metrów kwadratowych, a za realizację przedsięwzięcia odpowiada Zakład Usług Miejskich.

– Przeprowadzamy obecnie utwardzenie terenu w wyniku, którego powstanie około 70 miejsc, na których będzie można parkować, wówczas gdy zapełnią się pobliskie parkingi- mówi Naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta, Krzysztof Kowalski.

– Zadbamy także o tereny zielone w okolicach nowego parkingu – mówi dyrektor Zakładu Usług Miejskich Łukasz Dybiec. Prace przy cmentarzu przebiegają bardzo sprawnie, a jeżeli pozwoli na to pogoda to inwestycja zostanie zakończona za niecałe trzy tygodnie.

– Problem parkowania w pobliżu nekropoli nie dotyczy tylko Ostrowca, ale wielu innych miast, dlatego każde dodatkowe miejsce postojowe jest bardzo ważne- uważa prezes Zakładu Usług Pogrzebowych Zbigniew Bień.

Okolice Cmentarza Komunalnego nie są jedynym miejscem gdzie w Ostrowcu Świętokrzyskim niebawem przybędzie miejsc parkingowych. Nie zapomnijmy, że w ramach partnerstwa z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski w ramach programu rewitalizacji już niebawem Spółdzielnia Mieszkaniowa Krzemionki rozpocznie budowę parkingów na osiedlach Ogrody i Rosochy. Program rewitalizacji zakłada też nowe miejsca parkingowe w okolicy Targowisk Miejskich.